Brži i od metka

Izvor: RTS, 19.Okt.2015, 12:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brži i od metka

U Zagrebu bez gostujućih navijača zbog straha od Delija. Fudbaleru UAE tri meseca zatvora zbog uvrede selektora. Predstavljen najbrži automobil na svetu - brži i od metka. Ramon Vega razmišlja o kandidaturi za predsednika FIFA. Anćeloti: Ne bih preuzeo Inter jer previše poštujem Milan. Uve Resler dobio otkaz u Lidsu.
13. 20 - Dinamo i Olimpijakos, uz pristanak Evropske fudbalske unije (UEFA), >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dogovorili su se da se utakmica Lige šampiona u Zagrebu odigra bez gostujućih navijača zbog straha od dolaska navijača Crvene zvezde, izveštava Jutarnji list.
Kako se navodi, organizatori strahuju da bi moglo da dođe do sukoba i nereda s obzirom da pristalice Olimpijakosa i Zvezde imaju dobre odnose, nešto slično kao navijači Dinama i grčkog Panatinaikosa.
Jutarnji piše da su Srbi najavili dolazak u Zagreb kao "ispomoć braći", što je bio glavni razlog da se dva kluba dogovore da gostujućih navijača ne bude ni u Pireju.
Upravo se na stadionu Jorgos Karaiskakis dogodio incident 2011. godine kada su grčki i hrvatski navijači sukobili u utakmici dve selekcije. Tada su Grci goste na tribini gađali Molotovljevim koktelima i bakljama, zbog čega je duel na kratko bio prekinut.Meč 3. kola Lige šampiona između Dinama i Olimpijakosa igra se sutra od 20.45 sati na Maksimiru.
13.00 - Fudbaler Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE), igrač Al Dafre Abdulah Kasem osuđen je na tri meseca zatvora jer je uvredio selektora reprezentacije Mahdija Alija. Kako prenosi agencija Rojters, Kasem je kritikovao Alija i pritom nepristojno gestikulirao, nezadovoljan jer nije bio uvršten u nacionalni tim.
Ceo događaj snimio je još jedan fudbaler Al Dafre čije ime nije objavljeno, a koji je takođe osuđen na tromesečni zatvor.
11.10 - Nekadašnji reprezentativac Švajcarske Ramon Vega rekao je da razmatra da se kandiduje za predsednika Svetske fudbalske federacije (FIFA). Izvršni odbor FIFA sastaće se sutra i trebalo bi da odluči da li će da odloži planirane februarske izbore.
Dolazim bez prtljaga i imamo značajno iskustvo, kako u fudbalu, tako i u finansijama, preneli su svetski mediji Vegine reči.
FIFA je potresena velikim skandalom, a prvi čovek te organizacije Sep Blater suspendovan je na 90 dana zbog optužbi za korupciju. Vega se penzionisao iz fudbala 2004. godine i od tada je radio u finansijama. On je tokom karijere igrao za Grashopers, Kaljari, Totenhem, Seltik, Votford i Kretel, dok je za reprezentaciju Švajcarske nastupio 23 puta.
11.05 - Italijanski fudbalski trener Karlo Anćeloti izjavio je da nikada u karijeri ne bi preuzeo Inter, najvećeg rivala Milana za koji je igrao i predvodio sa klupe.
Ne bih nikada bio trener Intera. Mnogo godina sam proveo u Milanu i to je pitanje poštovanja prema mojoj istoriji, ali i klupskoj. Postoji nekoliko timova koje bih izbegao jer ne mogu da radim protiv svoje prošlosti, rekao je Anćeloti za sajt Gol.
Anćeloti je kao trener proveo osam godina na San Siru i osvojio jednu titulu Serije A, dve Lige šampiona, Kup Italije, Superkup Italije, dva UEFA Superkupa i Svetsko klupsko prvenstvo. Pre "rosonera" trofejni trener vodio je još jednog Milanovog velikog protivnika - Juventus, kada je za dve sezone došao do pehara Intertoto kupa.
11.00 - Engleski fudbalski drugoligaš Lids otpustio je trenera Uvea Reslera, izveštavaju britanski mediji a prenosi Beta. Resler je Lids preuzeo u maju, kada je potpisao dvogodišnji ugovor, koji je raskinut.
Lids je izgubio poslednje tri utakmice u ligi i trenutno je 18. na tabeli Čempionšipa. Resler je peti trener koga je Lids otpustio, od kada je Masimo Selino postao vlasnik kluba 2014. godine.
09.50 - Najbrži automobil na svetu "BloodHoundSSC", konstruisan u Velikoj Britaniji koji razvija brzinu od 1.000 milja (1.609 kiliometara na čas) predstavljen je na Sajmu autodelova u Ljubljani, u organizaciji GMT grupacije.

Ovaj supersonični automobil od 135.000 konjskih snaga koji troši 1.500 litara goriva u sekundu i dostiže brzinu od 1.000 milja za 55 sekundi, konstruisali su inženjeri koji rade svemirske letelice, a dizajnirali stručnjaci iz Formule 1.
"BloodHoundSSC" naredne, 2016. godine biće testiran u pustinji Južnoafričke Republike i Namibije, na rašćišćenoj stazi Haskin Pan, dugoj 19 kilometara, nedaleko od istoimenog isušenog jezera.
Automobilom, koji je dug 13,5 metara i ima glavni i pomoćni motor, kako bi se dostigla brzina od 1.00 milja (1.609 km/h) upravljaće pilot RAF-a Endi Grin.
Grin će pokušati da sruši sopstveni rekord od 1.287 km/h iz 1997. godine, a ukoliko dostigne brzinu od 1.609 km/h, zvanično će postati brži od metka ispaljenog iz Magnuma 357.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dinamo i Olimpijakos bez gostujućih navijača

Izvor: RTS, 19.Okt.2015

U Zagrebu meč Dinama i Olimpijakosa bez gostujućih navijača, straha od Delija. Porodica: Stanje Lamara Odoma se poboljšalo. Laveci u Barseloni na tri godine. Kžiževski napušta klupu SAD posle Rija. Fudbaleru UAE tri meseca zatvora zbog uvrede selektora. Predstavljen najbrži automobil na...

Nastavak na RTS...

Ramon Vega razmišlja o kandidaturi za predsednika FIFA

Izvor: Blic, 19.Okt.2015

Nekadašnji reprezentativac Švajcarske Ramon Vega rekao je da razmatra da se kandiduje za predsednika Svetske fudbalske federacije (FIFA)..."Dolazim bez prtljaga i imamo značajno iskustvo, kako u fudbalu, tako i u finansijama", preneli su svetski mediji Vegine reči...Izvršni odbor FIFA trebalo bi...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.