Izvor: Blic, 06.Feb.2008, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Blater predlaže šest domaćih igrača u prvih 11
Predsednik Svetske fudbalske federacije (FIFA) Sep Blater predložiće na Kongresu FIFA u maju mesecu uvođenje novog pravila po kojem bi timovi ubuduće u postavi morali da imaju najmanje šest domaćih fudbalera, objavljeno je danas na internet sajtu FIFA.
"To znači da bi Arsenal na primer, morao da ima u svojim redovima najmanje šestoricu Engleza", precizirao je Blater.
Čelnik Svetske kuće fudbala naglasio je da bi ovo pravilo omogućilo klubovima >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da zadrže nacionalni "identitet".
"Već decenijama unazad klubovi regrutuju sve više stranih fudbalera”, rekao je Blater i dodao da su sadasnjom praksom najviše pogođeni mladi fudbaleri.
"Mladi igrači gube motivaciju , ali i nadu da će jednog dana zauzeti mesta u timu", naglasio je Blater.
Predlog predsednika FIFA, naći će se na dnevnom redu Kongresa Svetske federacije koji će se održati 29. i 30. maja u Sidneju.
Blater: "Minimum 6 domaćih igrača"
Izvor: B92, 06.Feb.2008
..Predsednik Svetske fudbalske federacije Sep Blater predložiće na Kongresu FIFA u maju mesecu uvođenje novog pravila po kojem bi timovi ubuduće u postavi morali da imaju najmanje šest domaćih fudbalera, objavljeno je na sajtu FIFA. "To znači da bi Arsenal na primer, morao da ima u svojim redovima...











