Izvor: Sportski Žurnal, 21.Okt.2011, 21:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Blater otvara stare dosijee
Predsednik Svetske fudbalske organizacije (FIFA) Sep Blater rekao je da će biti otvoreni dosijei o slučaju korupcije koji je pre deset godina potresao FIFA.
Blater je najavio da će Izvršni komitet FIFE, uključujući članove koji su bili umešani u taj slučaj, ponovo otvoriti dosije na sastanku u Tokiju 16. i 17. decembra.
FIFA je ranije sprečila švajcarski sud pred kojim je vođen postupak >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << u kome su se pojavili i funkcioneri FIFE, da objavi dokumente koji bi identifikovali zvaničnike koji su primili novac.
– Predaćemo dokumenta nezavisnoj organizaciji van FIFE kako bi ona mogla da ga prouči i izvuče zaključke koje će nam potom predstaviti – rekao je Blater.
Slučaj korupcije uključivao je podmićivanje velikim novčanim iznosima funkcionere FIFE od strane marketinške agencije ISL koja je posle razotkrivanja korupcije 2001. ugašena.
Na sudu u Švajcarskoj 2008. godine vođen je postupak zbog neizmirenih dugovanja agencije ISL i tada su se pred sudom, prema informacijama britanskog Bi–Bi–Sija pojavili neki funkcioneri FIFE.
Među njima je bio Blaterov prethodnik, Žoao Avelanž, kao i član Izvršnog komiteta FIFE, Paragvajac Nikolas Leoz, i predsednik Afričke fudbalske federacije Isa Hajatu.
Nastavak na Sportski Žurnal...





