Izvor: RTS, 07.Apr.2022, 20:53

Bez pobednika u prvom meču Lajpciga i Atalante

Fudbaleri Lajpciga i Atalante odigrali su nerešeno 1:1 u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.
Veoma zaniljmivo bilo je u susretu nemačke i italijanske ekipe.

Čak 32 (11-21) šuta imale su ekipe poznate po tome što vole da igraju atraktivan fudbal i koje su željne nadigravanja.
Igrao se 17. minut kada su gosti iz Italije došli u vođstvo, koje su odneli na poluvreme.
Odlična akcija, Zapakosta je bio asistent, a Zapata >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << miran u završnici.
U 58. minutu viđeno je pregršt uzbuđenja.
Domaćin je izborio penal, koji nije uspeo u gol da pretvori Andre Silva.
Pored odbranjenog penala, golman gostiju Muso odbranio je i odbitak na koji je natrčao Orban.
Ipak, već u sledećem napadu, Lapjcig je imao aut nakon kojeg je usledio centaršut sa leve strane, lopta je išla oštro u peterac Atalante, odakle je Zapakosta šalje u sopstvenu mrežu.
Do kraja meča bilo je veoma uzbudljivo, viđeno je nekoliko šansi, pogođena prečka Lajpciga, ali se rezultat nije menjao.

Pogledaj vesti o: Fudbal