Avelanž u bolnici zbog upale pluća

Izvor: B92, 03.Jul.2016, 14:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Avelanž u bolnici zbog upale pluća

Bivši predsednik Svetske fudbalske federacije (FIFA ) Žoao Avelanž hospitalizovan je u bolnici u Rio de Žaneiru zbog upale pluća.

U saopštenju bolnice Samaritano navodi se da je 100-godišnji Avelanž u stabilnom stanju, ali nisu ulazili u detalj bolesti.

Avelanž je na čelu FIFA bio od 1974. do 1998. godine i jedan je od najzaslužnijih što je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << fudbal postao globalna igra.

On je od 1963. godine bio član Medjunarodnog olimpijskog komiteta (MOK), a decembra 2011. podneo je ostavku na tu funkciju zbog optužbi da je primao mito od marketinškog partnera FIFA.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.