Izvor: Vesti-online.com, 17.Jan.2010, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Arsenalovi Španci srušili Bolton

Fudbalski klub Arsenal bez problema je trijumfovao na "Ribok" stadionu protiv Boltona rezultatom 0:2 i tako sa tri nova boda ostao u konkurenciji za titulu u Premijer ligi, zajedno sa liderom Čelsijem i drugoplasiranim Mančester Junajtedom.

Golove za ekipu Arsena Vengera postigli su seniorski i mladi reprezentivac Španije. Kapiten Cesk Fabregas bio je precizan u 28. minutu, a Fran Merida u 78.

Fabregas, uprkos tome što često ima problema sa povredama, ove >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << sezone igra fantastično i ovo je bio njegov 12. gol u svim takmičenjima. Merida, koji je kao 17-godišnjak 2007. godine stigao u Arsenal, dao je danas svoj debitantski pogodak u Premijer ligi. Prethodno je ove sezone bio strelac za londonski tim u Karling kupu.

Arsenal je zadržao treće mesto na tabeli sa 42 bodova, Junajted ima 47, a lider Čelsi 48, sa tim što "plavci" imaju meč manje od "crvenih đavola", a "tobdžije" dva.

Fudbaleri Aston Vile i Vest Hema odigrali su nerešeno bez golova (0:0) u prvom nedeljnom meču 22. kola Premijer lige.

Domaći su bili bliži pobedi, propustivši tokom meča nekoliko izglednih šansi za gol. U promašajima se istakao najbolji domaći igrač Gabrijel Agbonlahor, koji je imao dve stopostotne prilike za gol.

Ovim remijem, Vila je propustila priliku da se izjednači sa Totenhemom i Mančester sitijem na deobi četvrtog mesta, koje vodi u Ligu šampiona. Sa druge strane, Vest Hem je došao do 19. boda u šampionatu i sada se, zahvaljujući gol-razlici, nalazi van zone ispadanja.

Blekburn je sigurnom igrom sasvim zasluženo slavio protiv Fulama rezultatom 2:0. Prvo je defanzivac Samba u 25. minuta doveo domaćina do prednosti, a konačan rezultat postavio je takođe štoper Rajan Nelsen u 53. minutu meča.