ARGENTINCI OTPUSTILI MARADONU

Izvor: Kurir, 28.Jul.2010, 03:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ARGENTINCI OTPUSTILI MARADONU

BUENOS AIRES - Dijego Maradona nije više selektor reprezentacije Argentine pošto je rukovodstvo nacionalne fudbalske federacije (AFA) u utorak veče jednoglasno odlučilo da sa njim ne produži ugovor.

Legendarni fudbaler obavljao je selektorsku dužnost 21 mesec, a pod njegovim vođstvom Argentina je na minulom šampionatu sveta u Južnoj Africi eliminisana u četvrtfinalu posle debakla protiv Nemačke (4:0).

"Izvršni >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << komitet AFA jednoglasno je odlučio da sa Maradonom ne obnovi ugovor", saopštila je argentinska fudbalska federacija.

Ranije je najavljivano da bi Maradona mogao da vodi reprezentaciju i u kvalifikacijama za svetsko prvenstvo 2014, ali je došlo do nesuglasica nakon što je AFA nameravala da promeni nekoliko članova stručnog štaba državnog tima, čemu se Maradona energično usprotivio.

Kao najozbiljniji kandidat za novog argentinskog selektora pominje se bivši trener Boke Juniors, Rome i madridskog Atletika, 61. godišnji Karlos Bjanki.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.