ACF optužen za malverzacije

Izvor: B92, 29.Avg.2012, 14:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ACF optužen za malverzacije

Policija u Maleziji saopštila je da istražuje navode da je jedan visoki predstavnik Azijske fudbalske konfederacije (AFC) proneverio deset miliona dolara.

Predstavnik policije Izani Abdul Gani rekao je da je ta institucija reagovala na žalbu drugog predstavnika AFC, kog ne želi da imenuje u početnoj fazi istrage.

Gani je rekao da je policiji sumnjivo to što je novac AFC prebacivan tokom 2008. godine na bankovne račune u inostranstvu i dodao da optuženi zvaničnik, koji nije Maležanin, može da bude osuđen na zatvorsku kaznu zbog pronevere novca.

On je takođe istakao da će istraga verovatno potrajati nekoliko meseci.
Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Azijska fudbalska federacija na tapetu...

Izvor: Sportske.net, 29.Avg.2012

Policija u Maleziji saopštila je danas da istražuje navode da je jedan visoki predstavnik Azijske fudbalske konfederacije (AFC) proneverio deset miliona dolara.

Nastavak na Sportske.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.