Izvor: RTS, 21.Okt.2010, 23:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizanu večiti derbi
Prvi večiti derbi je, kao po navici, pripao Partizanu. Više su crno-beli želeli pobedu, bili su borbeniji, motivisaniji, strpljiviji i na kraju su potpuno zasluženo osvojili sva tri boda. Partizan – Crvena zvezda 3:1 (25:22, 25:18, 25:27, 25:21)
Imao je Partizan izuzetno raspoloženog Atanasijevića, sjajnog Kisića i vrlo dobre Turanjanina i Pešuta. Sa druge strane, u Zvezdi se >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << osetio nedostatak igrača iz prošle sezone, mnogo toga još ne štima u ekipi Željka Bulatovića, a vreme će pokazati hoće li se „kockice poklopiti" već ove sezone.
Trener Crvene zvezde Željko Bulatović čestitao je Partizanu na zasluženoj pobedi istakavši da su crno-beli sinoć bili bolji u većini odbojkaških elemenata: Naročito u napadu, to je presudilo. Imali smo veliki broj kontranapada i realizaciju od samo 25 %. Svestan sam da će nam ove sezone biti teško, bez Rašića i Dokića, ali ćemo morati nešto i da istrpimo. Na ovom meču nije bilo ni te prevage od strane Terzića, koji je jako bitan igrač za ovu ekipu Crvene zvezde - rekao je Bulatović.
Milan Žarković, strateg Partizana vidno zadovoljan posle startne pobede u novoj sezoni, rekao je pred novinarima da je njegova ekipa dominirala tokom čitavog susreta protiv večitog rivala: Zvezda se vratila u život sa par izvanrednih odbrana i za malo da se potvrdi staro pravilo da jedna lopta može da promeni sve. Na sreću imali smo odličnu reakciju u četvrtom setu i mogu biti zadovoljan. Nadam se samo da ćemo za razliku od nekih prethodnih sezona u ovoj odigrati veći broj utakmica kvalitetno u kontinuitetu i bez povreda - rekao je Žarković.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan, Partizan, Crvena Zvezda










