Izvor: Kurir, 28.Apr.2011, 08:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PARTIZAN: ZVEZDIN JEZIK NEMORALA
Partizan odgovorio Zvezdi. Rukovodstvo Partizana izjave čelnika Crvene zvezde o namernoj povredi Evandra na 140. „večitom derbiju“ naziva „patološkim animozitetom prema rivalu“ i poručuje da je sve urađeno kako bi se opravdali zbog neispunjenih obećanja. U Humskoj
Partizan odgovorio Zvezdi.
Rukovodstvo Partizana izjave čelnika Crvene zvezde o namernoj povredi >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Evandra na 140. „večitom derbiju“ naziva „patološkim animozitetom prema rivalu“ i poručuje da je sve urađeno kako bi se opravdali zbog neispunjenih obećanja. U Humskoj kažu da je Brazilac istegao mišić, dok je Saša Ilić igru napustio zbog grubog faula Južnoamerikanca, pa bi pitanje moglo da se postavi i na drugačiji način.
- Izjave i logika koje dolaze iz Crvene zvezde ustupaju mesto uvredama, nerazumu i neistinama, ali oni ne shvataju da nas ovakvim izjavama neće poremetiti pred finiš prvenstva. Nespremnost da se prizna poraz, pravdanje neuspeha izmišljenim greškama sudija ili zaverama, postao je njihov prepoznatljiv manir, jer ne znaju kako da opravdaju obećanja i preuveličavanje sopstvenih mogućnosti. Izjava o planiranoj povredi Evandra vrhunac je sportske nekulture i nemorala, a verujemo da niko nije pomišljao da će se pojedinci srozati na patološki nivo animoziteta prema protivniku - prenosi portparol Marko Vjetrović stav klupskog rukovodstva i nastavlja:
- Evandro je nagazio Sašu Ilića, posle čega je on zbog distorzije zgloba, nastale mehaničkim putem, napustio teren, dok je Brazilac istegao mišić. Takve povrede uglavnom nastaju nemehaničkim putem, s čim se slaže i stručna medicinska javnost. Kad bismo razmišljali na taj način, imali bismo prava da tvrdimo da je Evandro imao zadatak da povredi Sašu Ilića, a postavlja se pitanje zašto je Saša Ilić sportista manje vredan od Evandra i zašto je njegova povreda manji hendikep od Evandrovog.
Vjetrović: Navijač napao Sašu Ilića
U Partizanu podsećaju da je po okončanju utakmice pristalica gostujućeg tima utrčao na teren i napao Sašu Ilića, što nije prvi put da navijači Zvezde reaguju na taj način.
- Taj napad može se okarakterisati kao varvarski, a ne startovi tokom utakmice. Ovaj huliganski čin predstavlja prvi napad na nekog igrača od kada je Partizan prvi u srpskom fudbalu skinuo ograde i neodoljivo podseća na prebijanje naših igrača na stadionu Crvene zvezde 2000. godine - preneo je Vjetrović.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan, Crvena Zvezda, Partizan










