Izvor: MozzartSport.com, 01.Dec.2020, 14:15

Holender: Ima vremena da stignemo Zvezdu

Mađarski reprezentativac o prvim danima u dresu Partizana...

Da je realizovao bar polovinu prilika, bio bi u vrhu superligaške liste strelaca i konkurent Takumi Asanu za zvanje najboljeg klupskog strelca. Mada, učinkom u poslednje vreme nagoveštava Filip Holender da može da bude od višestruke koristi Partizanu, golove i daje i namešta.

U poslednja četiri prvenstva kola, koliko >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << traje pozitivna serija crno-belih, novajlija iz švajcarskog Lugana triput je tresao mrežu i podelio još tri asistencije. Zaslužan je za šest od poslednjih devet pogodaka u trci za bodove i to sa pozicije koja mu nije prirodna. U odsustvu projektovanog prvog špica (povređen Žan Kristof Bajbek), reprezentativac Mađarske (u selekciji Marka Rosija dejstvuje kao krilo) preuzeo je ulogu klasičnog centarfora i Aleksandru Stanojeviću počeo da vraća na poverenju.

Dokaz: partija u Senti.

Rezultat je varljiv“, smireno komentariše Holender za mađarski Nemzetisport posle 4:0 u nedelju veče. „TSC je dobar tim, u prvom poluvremenu nam je bio ravnopravan protivnik, razlika je u tome što smo jednu od mnogobrojnih prilika pretvorili u vođstvo. U nastavku je bilo lakše, domaćin se više otvorio, što nam je stvorilo ogroman prostor da ga ugrožavamo iz kontranapada“.

Može biti da je i blizina Mađarske, u kojoj je fudbalski narastao, uticala na rođenog Kragujevčanina da pruži najbolju partiju od dolaska u Beograd. Samo 42 kilometra je Senta udaljena od granice sa našim severnim susedima, dvojezičnost je prirodna i potrebna, pa je tako i zvanični spiker i na srpskom i na mađarskom u 61. minutu obznanio: „Drugi Holenderov gol i to je 3:0 za Partizan“.

Koliko god čudno delovalo, lepo je bilo čuti spikera koji priča i mađarski. Nadam se da se ljudi iz Bačke Topole nisu naljutili na mene što sam im dao dva gola“.

Dobro Filipovo raspoloženje posledica je činjenice da mu je napokon krenulo. Nije se proslavio na debiju u Nišu, traljavo je to bilo i protiv Mačve, mašio je zicere u Subotici, nije iskoristio jedanaesterac protiv Proletera, ali je na svakoj utakmici ulazio u šanse i to je ono što stručni štab ceni. Kao i nesebičnost, pa je protiv Šapčana uposlio Lazara Markovića za overu pobede, na meču sa Spartakom asistirao Aleksandru Šćekiću za tri boda, protiv Proletera pogodio viner u nadoknadi, a u duelu sa TSC-om dao dva gola iz kontri i namestio jedan Sejdubi Sumi.

Pričao sam ranije koliko mi znači prvi gol u dresu Partizana. Tačno, dao sam ga tek u poslednjem minutu okršaja sa Proleterom, pola sata ranije promašio penal protiv, ali hvala nebesima da sam jakog karaktera. Moram da budem takav, inače nema napretka. Štagod da se desi, nastavljam dalje, znam da sam na pravom putu. Da me ne shvate ljudi pogrešno, iznervirao sam se i ja što sam omašio kazneni udarac, ali sam znao da ima još vremena do kraja i dao sam sve od sebe da se iskupim“.

Posle gostovanja na Čairu, gde je zamenio Filipa Stevanovića, počeo je Filip Holender svaki naredni meč, iako je u međuvremenu igrao redovno za selekciju Mađarske i s njom obezbedio plasman na EURO.

Srce je htelo da ostanem na terenu svaki meč do kraja, da je tako bilo u Senti verovatno bih imao šansu za het-trik, ali razum mi govori da je i ovako dobro. Bio je to Partizanov treći susret u samo osam dana, prethodna dva sam igrao više od 80 minuta, a da ne pominjem da imamo u kadru mlade igrače koji bez problema mogu da igraju u prvih 11. Na kraju krajeva, ne mogu da se žalim na status, igrao sam sve utakmice otkako sam se vratio sa reprezentativnih ovaveza, statistika pokazuje da na pet mečeva imam po tri gola i asistencije“.

Potreban je Partizanu tako produktivan igrač, ako planira da se upusti u trku sa Crvenom zvezdom. Lider mu beži devet koraka.

Još nije ni polovina sezone, ima dovoljno vreme da nadoknadimo zaostatak. Ne mogu da tvrdim da ćemo prestići Zvezdu, ali ćemo pokušati. Sad je najvažnije da dobijemo preostala tri meča do zimske pauze. A baš smo u dobroj formi“, raduje se Filip Holender izazovima protiv Čukaričkog, Voždovca i Mladosti.