TROICKI: POPUSTIO SAM U TREĆEM SETU

Izvor: Kurir, 11.Feb.2012, 01:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

TROICKI: POPUSTIO SAM U TREĆEM SETU

NIŠ - Srpski teniser Viktor Troicki rekao je posle pobede nad Šveđaninom Mihaelom Riderstetom (3:1) da je zasluženo dobio četvrti set, posle pada u trećem u kome je igrao defanzivno i pasivno.

NIŠ - Srpski teniser Viktor Troicki rekao je  posle pobede nad Šveđaninom Mihaelom Riderstetom (3:1) da je zasluženo dobio četvrti >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << set, posle pada u trećem u kome je igrao defanzivno i pasivno.

"Vodio sam sa 2:0 i nisam iskoristio četiri meč lopte u trećem setu. Igrao sam defanzivno i pasivno. Pružio sam šansu Riderstetu koji je pogađao neverovatne udarce. Dao sam mu šansu da se vrati u meč i on je to iskoristio", rekao je Troicki novinarima u Nišu posle pobede od 3:1 u setovima (6:4, 6:3, 5:7, 6:3).

Srpski teniser je kazao da je "osećao da je igrao isti meč kao onaj u Švedskoj" prošle godine u četvrtfinalu. Troicki je napunio 26 godina, a navijači u hali Čair otpevali su mu rođendansku pesmu.

"Zahvalan sam svima koji su mi čestitali 26. rođendan, cele hala mi je pevala pesmu. Ne pamtim da sam dobio ovakav poklon ikada u životu. Publika je sjajna. Sjajno sam se osećao", kazao je Troicki.

Pobedom Troickog Srbija je povela sa 2:0 protiv Švedske, pošto je Janko Tipsarević u prvom meču pobedio Filipa Prpića sa 3:0.

Selektor Srbije Bogdan Obradović ocenio je da su Šveđani igrali bez pritiska.

"Bez obzira što smo dobili današnje mečeve, čestitam igračima na odnosu, uspeli su da izdrže pritisak Šveđana koji su igrali kao da nemaju šta da izgube. Obojica su odigrali izuzetne mečeve", ocenio je Obradović.

Enkvist: Borićemo se da uzmeo poen u dublu

Švedski teniser Mihael Riderstet istakao je da će, ako želi da pobeđuje igrače kalibra Troickog, morati da igra na nivou trećeg seta.

"Jako sam dobro počeo, ali ne dovoljno dobro. Uspeo sam da popravim svoju igru sredinom meča i na kraju dobio treći set. Ako želim da pobedim igrača kao što je Troicki, moraću da igram kao u trećem setu", kazao je Riderštet.

Selektor Švedske Tomas Enkvist rekao je da će njegova ekipa dati sve od sebe da sutra u dublu uzme poen protiv Srbije. 

"Razočaran sam jer je rezultat 2:0, ali želim da čestitam igračima Srbije. O prvom meču nema šta da se kaže, ali smo u drugom imali šansu da meč traje duže i da se završi na drugačiji način. Sutra ćemo se boriti najbolje što možemo da osvojimo jedan poen", kazao je Enkvist.

Na pitanje novinara zašto Švedska ima samo jednog igrača u vrhu svetskog tenisa i pored velike tradicije, Enkvist je istakao da je "tenis doživeo veliku ekspanziju". 

"Naša zemlja radi vrlo naporno da proizvede što bolje igrače. Švedska ima tradiciju, ali tenis je doživeo ekspanziju i velika je konkurencija u svetu", zaključio je Enkvist

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.