Raonić bolji od Troickog

Izvor: RTS, 24.Mar.2017, 17:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u treće kolo turnira u Majamiju, pošto je poražen od Kanađanina Miloša Raonića sa 2:0, po setovima 6:3, 7:5.

Raonić je do pobede došao nakon sat vremena i 20 minuta igre.
Srpski teniser je u petom gemu prvog seta imao priliku za brejk, ali je nije iskoristio.
Ono što Troickom tada nije pošlo za rukom jeste Raoniću u osmom gemu, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za prednost od 5:3. Kanađanin je u sledećem lako potvrdio brejk i poveo sa 1:0.
Posle jednog odigranog gema u drugom setu meč je prekinut na dvadesetak minuta zbog kiše.
Prvi je do prednosti u drugom setu stigao Raonić, oduzeo je servis Troickom u trećem gemu, ali je srpski teniser vrlo brzo izjednačio na 3:3.
Brejkova potom nije bilo sve do 11. gema, kada je usledio pad u igri Troickog, što je Raonić iskoristio i poveo sa 6:5.
Raonić je u narednom gemu iskoristio prvu meč loptu i tako upisao četvrtu pobedu nad Troickim u njihovom petom međusobnom duelu.
Raonić u narednom kolu ide na megdan pobedniku meča Miša Zverev – Džered Donaldson.
Masters u Majamiju igra se za ukupni nagradni fond od 7.669.423 dolara.
Tok meča:
17.53 – Kraj meča. Nakon sat vremena i 20 minuta igre, pobeda Raonića od 2:0, po setovima 6:3, 7:5.
17.41 – Raonić je osvojio svoj servis gem, a zatim uzeo i brejk i sada vodi sa 6:5. Kanađanin će servirati za prolaz u narednu rundu.
17.36 – Viktor osvaja još jedan gem na svoj servis i vodi sa 5:4. Raonić će servirati za opstanak u setu.
17.28 – Troicki vraća brejk, a potom i osvaja svoj servis gem. Rezultat je 4:3 za srpskog tenisera u drugom setu.
17.15 – Brejk za Raonića koji vodi sa 2:1 u drugom setu.
17.10 – Nastavljen je meč. Na servisu će biti Raonić.
17.08 – Kiša je stala, očekuje se da se meč uskoro nastavi.
16.53 – Kiša je prekinula meč pri rezultatu 1:0 za Troickog u drugom setu.
16.45 – Raonić sigurnim servisom koristi brejk prednosti i osvaja prvi set, nakon 32 minuta igre, rezultatom 6:3.
16.43 – Brejk za Raonića, rezultat je 5:3 za Kanađanina. Tri vezane neiznuđene greške bekhendom naterale su Viktora da se bori za opstanak u prvom setu.
16.27 – Zasada oba tenisera čuvaju svoj servis, pa je rezultat 2:2 u prvom setu.
16.15Počeo je meč, prvi na servisu biće Kanađanin crnogorskog porekla Miloš Raonić.
Pogledaj vesti o: Viktor Troicki