Izvor: Kurir, 13.Apr.2011, 17:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MONTE KARLO: TROICKI POBEDIO FONINIJA, SLEDI ROBREDO
MONTE KARLO- Drugi reket srbije i 16. teniser sveta Viktor Troicki uspeo je da se plasira u 3. kolo mastersa u Monte Karlu, pobedivši Italijana Fabija Foninija s 2:1(6:3, 4:6, 6:4). Iako je igrao mnogo bolje nego na startu turnira, Troicki se opet
pošteno oznojio u meču sa Foninijem 53. igračem sveta. Posle relativno lako dobijenog prvog seta, došlo je do opuštanja pa je protivnik uspeo da izjednači.
Italijan je incijativu zadržao i u trećem nastavku skoro >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << do finiša seta kada Troicki sigurnijom igrom ipak uspeva da protivniku oduzme servis i servirajući potom za meč, posle dva sata i deset minuta igre dođe do vredne pobede.
U trećem kolu, Viktor Troicki će odmeriti snagu i veštinu sa Špancem Tonijem Robredom, koji je pobedio zemljaka Fernanda Veradaska s 2:0 (6:4, 6:3).
Masters u Monte Karlu igra se na šljaci, za ukupni nagradni fond od dva miliona i 750 hiljada evra.
Pogledaj vesti o: Tenis









