UŽIVO: Tvrd početak mča u Areni, Zvezda bolja na početku

Izvor: Večernje novosti, 17.Jan.2020, 20:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UŽIVO: "Tvrd" početak mča u Areni, Zvezda bolja na početku

Manje od 48 sati posle poraza od Žalgirisa, košarkaši srpskog i regionalnog prvaka dočekuju berlinsku Albu NIJE fer. Reči trenera Crvene zvezde Dragana Šakote izgovorene povišenim tonom posle poraza od Žalgirisa u 19. kolu Evrolige. Manje od 48 sati imali su njegovi igrači da se osveže između mečeva sa Megom i litvanskim šampionom, toliko im je bilo na raspolaganju i do današnjeg susreta sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Albom u "Štark areni". Berlinski tim igrao je utakmicu prošlog kola u utorak sa Olimpijakosom u Atini, gde je ostvario šestu pobedu u sezoni. Jedna od njih je i ona protiv crveno-belih 19. novembra u "Mercedes benc areni" (93:80). Crveno-beli ni na ovom duelu neće moći da računaju na povređene Dejana Davidovca, Marka Jagodića Kuridžu, Filipa Čovića i Stratosa Perperoglua, dok su na meču sa litvanskim timom na Lorencu Braunu bili su vidljivi tragovi sveže povrede skočnog zgloba.Dešavanja iz beogradske “Štark arene” pratite iz minuta u minut u tekstualnom prenosu na sajtu “Novosti”.PRVA ČETVRTINACrvena zvezda meč počinje u petorci Braun, Lazić, Beron, Simanić i Kuzmić. Beron je promašio prvi šut za tri poena na meču, Gifaj na drugoj strani za dva. Lazić postiže prve poene na utakmici, na asistenciju Brauna - 2:0, 2. minut. Gosti su bez koša skoro tri minuta od prvog podbacivanja na meču, a Lorenco Braun ubacuje trojku za 5:0. Sikma ubacuje trojku preko Simanića - 5:3, 3. minut. Lopta je izašla iz koša posle pokušaja Lazića za tri, Gifaj pogađa s poludistance za prvo izjednačenje. Beron ubacuje svoju prvu trojku, Hermanson odgovara preciznim šutem s poludistance, a posle osvojene lopte Gidraitis poentira uz faul, ubacuje i dodatno bacanje za prvo vođstvo gostiju - 10:8, 5. minut.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.