UŽIVO: Novi Pazar - Crvena zvezda 0:1 (43. minut). Milijaš pogodio sa 30 metara

Izvor: Vesti-online.com, 17.Apr.2014, 17:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Današnje 24. kolo Jelen Super lige obeležiće susret u Novom Pazaru, gde ambiciozni domaćin dočekuje lidera šampionata Crvenu zvezdu (16 časova). Osim rezultatskog značaja, plavo-beli se bore za treće mesto i izlazak u Evropu, dok crveno-beli žele da 14. uzastopnom pobedom zadrže tri boda viška u odnosu na Partizan, pogledi mnogih ljubitelja fudbala biće upereni ka tribinama stadiona u najvećem gradu Raške oblasti. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Ostanite na portalu Vestionline i saznajte iz minut u minut šta se događa na terenu, ali i van njega.

Nenad Milijaš postigao je sjajan gol u Novom Pazaru

42. minut – Na tribinama sjajna atmosfera, bez ijednog incidenta dosad.

40. minut – Pečnik je otklonio opasnost ispred gola Zvezde. Novi Pazar sve ofanzivniji.

36. minut – Novi Pazar napada, najagilniji je Pavlović, ali nema izgledne šanse za domaćina.

32. minut - Centaršut Milijaša, ali lopta ne dolazi do Ninkovića.

30. minut – Prvi žuti karton na utakmici dobija bek Zvezde Nikola Mijailović zbog oštrog starta nad Pavlovićem.

28. minut – Rusmir centrira u šesnaesterac Zvezde, ali se Otašević ne snalazi. Ostaje 0:1.

25. minut – Zvezda imala kontrolu na terenu, Novi Pazar bojažljivo pokušava da dođe do gola gostiju.

19. minut – Mrđa ima šansu, ali Šimić dobro interveniše.

17. minutGOOOOL – Nenad Milijaš iz slobodnog udarca dovodi Zvezdu u vođstvo. Sjajan udarac sa 30 metara, nemoćan je golman domaće ekipe Šimić.

14. minut – Trener Novog Pazara Zoran Njeguš vrši prinudnu izmenu. Umesto povređenog Stevanovića, u igri je Aripović.

13. minut – Veća uzbuđenja na tribinama. Za sada osim verbalnih prozivki, bez incidenata.

11. minut – Nema uzbuđenja na terenu, blaga inicijativa gostujuće ekipe, ali bez šansi za gol.

8. minut – Povređen navijač Crvene zvezde, koji je pao sa zaštitine ograde kada je pokušao da okači zastavu. Srećom, u pitanju je lakša povreda arkade.

5. minut – Navijači Crvene zvede počeli su da ulaze na stadion uz pogrdne povike pristalica Novog Pazara.

3. minut – Prvi korner za Zvezdu, ali bez promene rezultata.

1. minut – Navijači Novog Pazara napravili su sjajnu koreografiju. Svi imaju plavo-bele zastavice.

Na stadionu je prisutno 6.000 gledalaca, navijača Novog Pazara, dok se očekuje da tokom prvog poluvremena na stadion uđu i navijači Crvene zvezde.

Prethodnih dana mnogo više se pričalo o navijačima nego o igračima. Posle ratova saopštenja dva kluba i peripetije oko ulaznica (domaćin nije mogao da garantuje bebednost navijačima Crvene zvezde), Delije su ipak krenule put Raške.

Navijači Crvene zvezde bodre svoje ljubimce na današnjem derbiju Jelen Super lige

Kako piše portal telegraf.rs navijači koji su pošli iz Beograda stigli su u Rašku nešto pre 15 časova gde će sa ostalom grupom da krenu put Novog Pazara, gde ih očekuje sigurno "vatrena dobrodošlica" navijača Novog Pazara. Policija pretresa svako vozilo na putu Raška-Novi Pazar.

1.200 pripadnika Žandarmerije obezbeđuje meč u Novom Pazaru

Zanimljivo, ovo će Delijama biti prvo gostovanje u Novom Pazaru.

Stadion u Novom Pazaru

Iako je najavljeno da će navijači Novog Pazara da imaju i podršku fanova Fenerbahčea, od toga najverovatnije neće biti ništa. Ukoliko se tokom meča sa tribina budu čula nacionalisticka i pogrdna skandiranja delegat utakmice će naložiti zvaničnom spikeru da upozori navijače nekoliko puta. Sledeci put će utakmica biti prekinuta na pet minuta, a ukoliko se nastavi sa uvredama, naredna mera će biti povlačenje igrača sa terena u svlačionicu na 15 minuta i pražnjenje tribina, piše portal telegraf.rs.

Ovu su najavljeni sastavi timova:

NOVI PAZAR: Šimić - Otašević, Vuković, Stevanović, Đorđević - Ragipović, Rusmir, Obrovac, Pavlović, Kecap - Arsenijević.

CRVENA ZVEZDA: Bajković - Petković, Kelhar, Pavićević, Mijailović - Kovačević, Milijaš, Ninković - Lazović, Pečnik - Mrđa.

Ovako su navijači Novog Pazara divljali prošle subote u Kruševcu:

A ovako je bilo na tribinama prošle godine u Novom Pazaru kada je gostovala Crvena zvezda (meč završen rezultatom 0:0).

Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Partizan

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.