Srbija bez medalje na Evropskom prvenstvu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Dec.2012, 18:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija bez medalje na Evropskom prvenstvu

BEOGRAD -

Ženska rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji medalju na Evropskom prvenstvu čiji je domaćin, pošto je danas u Beogradu posle produžetaka izgubila od Mađarske sa 38:41 (33:33, 19:21) u meču za treće mesto.

Najefikasnije u timu Srbije bile su Andrea Lekić, Svetlana Ognjenović i Biljana Filipović sa po sedam golova. Mađarice je predvodila Viktorija Redei sa devet golova.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
U finalu od 17.00 se sastaju branilac titule Norveška i selekcija Crne Gore.

Ognjenović 10 sekundi pre kraja obezbedila produžetke

Prvo poluvreme obeležila je loša igra u odbrani obe ekipe, a Mađarice su prednost na kraju prvog dela imale pre svega jer su iskoristile to što su tri puta imale igračicu više.

Golman srpske reprezentacije Katarina Tomašević u prvom poluvremenu imala je samo jednu odbranu, a Jovana Risović, koja je na golu stajala pet minuta, nije imala nijednu.

U osmom minutu nastavka igre Srbija je golom Katarine Krpež uspela da izjednači (24:24), ali su Mađarice ponovo stekle prednost koju nisu ispuštale sve do pred kraj utakmice.

Tada je Srbija, minut pred kraj regularnog dela, golom Slađane Pop-Lazić došla do izjednačenja (33:33). Mađarice su potom ponovo povele, ali je Svetlana Ognjenović 10 sekundi pre kraja pogotkom sa krila obezbedila svom timu produžetke.

Srpske rukometašice su vodile tokom prvog produžetka, pa i na početku drugog, ali su Mađarice sa četiri uzastopna gola ipak došle do pobede i bronzane medalje.

Na početku utakmice u beogradskoj Kombank Areni bilo je nekoliko hiljada ljudi, ali se hala popunjavala kako je meč odmicao, pa je pred kraj bilo oko 10.000 gledalaca, od čega najviše navijača Norveške i Crne Gore.

Bošković: Izgorele u želji da dođu do medalje

Selektor reprezentacije Srbije Saša Bošković ocenio je posle poraza od Mađarske da je naš tim ostvario i više od planiranog na ovom šampionatu.

"Bez obzira što nismo uzeli medalju, devojke zaslužuju sve čestitke, pre svega na borbenosti", rekao je Bošković.

On je istakao da je Mađarska dobila meč zahvaljujući činjenici da su naše rukometašice izgorele u želji da dođu do medalje.

"Mađarice su iskoristile to što su naše devojke tokom meča jurile i maksimalno se istrošile. Ipak, bez obzira na to što nismo uzeli medalju, naše devojke su najbolje na svetu" , rekao je Bošković.

On je naglasio da je naša reprezentacija velikom borbenošću na ovom šampionatu pokazala kako se igra za svoju zemlju.

"Stigli smo do polufinala i već tada smo uradili više od planiranog. Čestitam devojkama od srca na velikoj borbi", poručio je Bošković.

Andrea Lekić: Nismo bile precizne u odlučujućim trenucima

Andrea Lekić koja je proglašena za najboljeg plejmejkera prvenstva istakla je da se nada da će današnji poraz biti pouka za ubuduće.

"Nismo bile precizne u odlučujućim trenucima i to nas je na kraju koštalo pobede. Ponestalo nam je i snage, jer smo bukvalno u svakom meču na šampionatu stavljale srce na teren", rekla je Lekić.

Najbolji levi bek šampionata Evrope Sanja Damnjanović je naglasila da je naš tim po igrama koje je prikazao tokom prvenstva Evrope zaslužio medalju.

"Sada je zaista teško bilo šta reći. Toliko smo želeli ovu medalju i mislim da smo je zaslužile. To bi bio realan ishod ovog takmičenja. Danas nam ni odbrana nije bila na nivou, ali nadam se da ćemo sve to ispraviti za godinu dana na prvenstvu sveta", poručila je Damnjanović.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.