Slovenija i SAD: Presudni meč za plasman

Izvor: Politika, 17.Jun.2010, 16:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenija i SAD: Presudni meč za plasman

JOHANESBURG – Fudbalske reprezentacije Slovenije i Sjedinjenih Američkih Država vodiće u petak (16 č)u Johanesburgu, u utakmici drugog kola C grupe prvenstva sveta u Južnoj Africi, žestoku borbu za prolaz u drugi krug i rezultat njhovog okršaja u mnogome će odrediti plasman na tabeli te grupe.

Slovenija je na startu Mundijala zabeležila istorijsku, prvu pobedu na velikim takmičenjima i gotovo izbacila Alžir iz trke >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << za plasman u najboljih 16 selekcija sveta.

Amerikanci su prijatno iznenadili remijem u duelu sa neprikosnovenim favoritom C grupe Engleskom, pa je uoči drugog kola jasno da će se sutrašnji rivali direktno boriti za ostanak na planetarnoj smotri.

Selektor Slovenije Matjaž Kek ocenio je da su njegovi izabranici zasluženo pobedili Alžir, ali je dodao da su na toj utakmici napravili dosta grešaka na čijoj su korekciji radili tokom priprema za duel sa Amerikom.

„Moramo da popravimo našu pas-igru i realizaciju u napadu. U prvih 30 minuta meča sa Alžirom mnogo toga što se desilo na terenu nije bilo prema našim željama”, napomenuo je Kek.

On je najavio žestoku borbu sa Amerikancima, naglasivši da je „svima jasno da će se u Johanesburgu odlučivati o putniku u osminu finala”.

Kek će još jednom na teren izvesti formaciju 4-4-2, a centralno mesto u timu pripašće igračima sredine terena - Valteru Birsi, Andražu Krimu, Aleksandru Radosavljeviću i strelcu jedinog pogotka protiv Alžira Robertu Korenu. U napadu će ponovo Zlatko Dedič dobiti prednost u odnosu na Zlatana Ljubijankiča.

Amerikanci su priredili prvo iznenađenje na šampionatu u Južnoj Africi, ali su svi u timu selektora Boba Bredlija svesni da će bod iz meča sa Engleskom značiti vrlo malo ukoliko sutra izgube utakmicu protiv Slovenije.

Strelac izjednačujućeg gola protiv „Gordog Albiona”, Klint Dempsi, očekuje veoma tešku utakmicu sa Slovencima, za koje tvrdi da su „neugodan rival za svakoga”.

„Hrabri me što delujemo kao tim i što smo spremni da zajednički radimo na ispravljanju grešaka”, naglasio je Dempsi.

Selektor američkog državnog tima Bredli nije želeo da precizira u kakvoj će formaciji njegovi izabranici zaigrati protiv Slovenaca, ali se očekuje da „jenkijima” najveći adut u duelu sa reprezentativcima bivše jugoslovenske republike budu kontanapadi.

Sudiće Koman Kulibali (Mali) kome će u deljenju pomagati Raduane Ašik (Maroko) i Ignjasio Kandido (Angola).

Verovatni sastavi:

Slovenija: Samir Handanović, Brečko, Šuler, Cesar, Jokič, Birsa, Koren, Radosavljević, Kirm, Dedič, Novaković.

SAD: Hauard, Čerundolo, De Merit, Onijevu, Bokanegra, Donovan, Bredli, Klark, Dampsi, Altidor, Badli.

Tanjug

objavljeno: 17/06/2010

Nastavak na Politika...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

NEMCI ŽELE DRUGU POBEDU, SRBIJA ZA ISKUPLJENJE

Izvor: Kurir, 17.Jun.2010

PORT ELIZABET - Fudbalska reprezentacija Srbije sastaće se u prvoj utakmici drugog kola D grupe šampionata sveta u Južnoj Africi sa selekcijom Nemačke, a u sutrašnjem meču u Port Elizabetu izabranici Radomira Antića pokušaće da se iskupe za premijerni poraz od Gane...Nemci su u prvom kolu deklasirali...

Nastavak na Kurir...

Mondijal: Engleska – Alžir

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Jun.2010, 03:52

U drugoj utakmici drugog kola C grupe fudbalskog šampionata sveta u Južnoj Africi u Kejptaunu se sastaju reprezentacije Engleske i Alžira, ekipe koje su u prvom kolu razočarale svoje navijače.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.