Izvor: B92, 01.Feb.2008, 13:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Produžen pritvor Butoroviću
Beograd -- Ratku Butoroviću i još četvorici osumjičenih za nameštanje fudbalskih rezultata određen je pritvor u trajanju od 30 dana.
Advokati osumnjičenih podneli su zahtev za prekid postupka. Istražni sudija je, nakon saslušanja, odredio pritvor predsedniku Fudbalskog kluba Vojvodina Ratku Butoroviću i ostalim osumnjičenima za nameštanje jedne utakmice Meridijan superlige.
Advokati optuženih kažu da su njihovi klijenti negirali navode o nameštanju utakmica, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a zatražili su i obustavu postupaka protiv njihovih klijenata, zbog toga što se, kako su rekli, u pojedinim današnjim izdanjima dnevnih novina pojavljuju sadržaji krivičnih prijava i transkripti razgovora sa osumnjičenima.
Saslušanje je trajalo od juče po podne do kasno uveče.
Osim Butorovića, u Okružnom sudu u Novom Sadu juče su saslušani i upravnik Sportskog centra "Vujadin Boškov" Milan Čabrić i fudbalske sudije Mihajlo Jeknić, Borislav Kašanski i Goran Kovačić.
Oni su osumnjičeni da su namestili rezultat utakmice između Mladosti iz Lučana i Vojvodine, koju su Novosađani dobili sa 1:0.












