Izvor: Nezavisne Novine, 14.Maj.2017, 21:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nadal osvojio Madrid peti put
Španski teniser Rafel Nadal osvojio je titulu u Madridu, pošto je u finalu savladao Dominika Tima sa 2:0, u setovima 7:6, 6:4.
Nadalu je ovo treća titula u sezoni, a 72. u karijeri. Na Masters turnirima 30.
Prvi set donio je borbu dostojnu finala - po jedan brejk u ranoj fazi meča, set lopte koje je spašavao Tim i taj brejk u kome su oba igrača imala šansu da pobjede, ali je na kraju >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Nadal bio taj koji je prvi set rešio u svoju korist.
U drugom setu je Nadal već u prvom gemu oduzeo Timu poen na njegov servis i tu prednost strpljivo čuvao sve do osmog gema u kome je na Timov servis imao prve meč lopte.
Ipak je Austrijanac natjerao iskusnog Nadala da servira za meč hrabrom igrom na najvažnije poene. U posljednjem gemu, Tim je imao četiri prilike da vrati brejk i vrati se u meč koji je za mnoge već bio završen. Ipak, Nadal je ostao smiren i prije svega zahvaljujući dobrom servisu, ali i preciznom forhendu završio meč i pokazao da je, bar na šljaci, onaj stari.
Sve je bilo na Nadalovoj strani u ovom duelu - bolji prvi servis, odlična realizacija poena i na prvi i na drugi početni udarac i sigurna igra na rivalov servis i na brejk lopte.
(sportklub.rs/B92)
Pogledaj vesti o: Tenis
Nastavak na Nezavisne Novine...







