Izvor: Blic, 31.Avg.2012, 03:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kazna kao amnestija
Odluka Disciplinske komisije Fudbalskog saveza Srbije da kazni omladince Crvene zvezde igranjem mečeva na domaćem terenu bez prisustva publike pokazuje nedostatak stvarne želje ogranizacije sa Terazija da sankcioniše prave krivce za sramotno mlaćenje mladog igrača Vojvodine Stefana Nikolića na utakmici Omladinske lige, odigranoj prošle nedelje u Beogradu.
Vojvodina je, podsetimo, optuživši obezbeđenje oca fudbalera >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Crvene zvezde, Petoševića, da je pretuklo Nikolića, zatražila od FSS kažnjavanje krivaca, klub sa „Marakane“ je uz izraženo žaljenje najavio spremnost da „sarađuje u istrazi radi utvrđivanja istine”, dok je Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije donela u svom stilu kompromisno „balansirano” rešenje, koje suštinski pomaže amnestiranju krivaca i razvodnjavanju čitavog slučaja.
Obrazoloženje „disciplinaca” da se na osnovu indicija i bez izveštaja MUP-a ne može niko konkretno kazniti je bez sumnje na klimavima nogama jer je na pomoćnom terenu Crvene zvezde bilo dovoljno svedoka (i službenih lica) koji su videli ko je tukao dečaka iz novosadskog kluba Stefana Nikolića.
Problem je, međutim, u tome što neko želi da kroz razvlačenje slučaja otupi oštricu nezadovoljstva javnosti i u krajnjoj liniji dovede do toga da se polako zaboravi šta se zapravo desilo Stefanu Nikoliću. Na žalost scenarista, brutalno udaranje dečaka koji je već upoznao ružnu stranu srpske fudbalske stvarnosti ne može biti zaboravljeno.








