KRAJ: Partizan - Zvezda 71:77

Izvor: Večernje novosti, 24.Nov.2018, 19:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan (77:71) u devetom kolu regionalne ABA lige Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan (77:71) u devetom kolu regionalne ABA lige.PRVA ČETVRTINATrinkijeri je u startnu petorku stavio Novicu Veličkovića kako bi iznenadio jkolegu na drugoj strani Tomića. Prve poene na meču >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << postiže Zvezda tačnije Reglend, koji ubacuje dvojku, pa onda trojku. Amerikanac silno motivisan - 0:5. Partizan se žestoko muči na startu duela, a Reglend to majstorski mkoristi. Lendlej prekida seriju Zvezde i beleži prvi koš za domaći tim. Peperoglu pogađa za tri, ali uzvraća na isti način i Lendlej, koji je do sada jedini poenter za Partizan - 6:10. Serija promašaja na obe strane, a onda i treća trojka neverovatnog Lendejla - 9:10. Reglend promašuje za tri, odlična odbrana Partizana i Marinković pogađa za prednost crno-belih - 11:10.Odlična partija i Peperoglua, ali Janković vraća prednost crno-belima sa dve trojke. Crno-beli su ubacili već pet trojki u prvoj deonici - 17:12 u osmom minutu. Tomić traži najbolju petorku, pokušava sa Cirbesom i Kešeljom. Gagić zakucava i raste prednost domaćih - 19:12. Peperoglu oba puta neprecizan sa penala, a onda i treća trojka Jankovića. Neverovatna šuterska četvrtina Partizana i naročito Lendejla i Jankovića. Crno-beli su došli i do dvocifrene razlike - 22:12. Cirbes na isteku prve četvrtine poentira uz prekršaj Gagića i vraća goste na jednocifren zaostatak - 22:15.DRUGA ČETVRTINAPoenima Kešelja počinje druga deonica, sada se Partizan muči. Beron pogađa trojku i tajm-aut Trinkijeri - 22:20. Partizan tri minuta ne može da postigne koš u drugoj deonici. Ruku na srce muči se i Zvezda, ali je istopila dvocifreni minus.Nenadić baca "ciglu", pa onda pravi prekršaj na Marinkoviću. Lendejl u nastavku akcije ostaje sam na trojci, ali promašuje, što čini i Perperoglu posle pokušaja solo akcije.Lendejl se ubacuje u reket, video ga je Zagorac posle pik end rola i Džok pogađa 2+1, 25:20 za Partizan. Pejdž "izvlači" Cirbesa iz reketa, igra "jedan na jedan" i poentira flouterom. Perperoglu potom ubacuje trojku. Veličković hvata ofanzivni skok, pogađa uz prekršaj i poziva publiku da navija još glasnije. Slavio je kapiten crno-belih, pa iskoristio bacanje za novih "plus 7". Veličković i dalje u prvom planu. Faulirao je Perperoglua, pa poentirao preko Fajea, da održi razliku- 32:25.Marinković se diže sa poludistance pored Berona, Pejdž umalo krade loptu Perperogluu, a Faje uz mnogo sreće precizan za36:29. Veličković promašuje trojku, Faje pogađa, 36:32. Lendejl lepo fintira na niskom postu (38:32), nova trojka Perperoglua 38:35 za domaće. Vraća trojku Pejdž, Cirbes dobija slobodna bacanja u reketu Partizana, pogađa oba. Do kraja je ostalo još osam sekundi, Markus Pejdž istrčava do kraja i baca er-bol, Nenadić hvata loptu i faulira ga Zagorac nepotrebno. Nenadić koristi jedan od dva penala za 41:38 na kraju poluvremena za Partizan. TREĆA ČETVRTINAIgrači Zvezde obukli su sada "crvenije" dresove. U prvom delu su i i jedni i drugi imali uglavnom belu opremu, pa je bilo zaista teško razaznati igrače u pojedenim trenucima. Partizan "otvara" nastavak trojkom Bandže Sija iz ćoška, a na drugoj strani Faje zakucava posle ofanzivnog skoka - 44:38.Faje ispravlja promašaj Majkla Odža 44:40 za Partizan. Perperoglu nastavlja u ritmu iz prvog dela. Svojim 15. poenom posle prodora je vratio Zvezdu na posed zaostatka. Janković gubi uzastopne lopte u napadu, a Beron to kažnjava pogotkom za izjednačenje. Cirbes je potom istrčao kontru, zakucao i doneo Zvezdi vođstvo. Trinkijeri traži tajm-aut posle serije gostiju 8:0. Nema Partizan i dalje rešenja raste prednost Zvezde - 44:48.Fenomenalna odbrana Zvezde u trećoj deonici. Crveno-beli prave seriju 16:0 i imaju prvi put dvocifrenu prednost - 44:54. Nikolić je iznudio prekršaj, Cirbes je stopirao loptu blokadom, a sudije su posle konsultacije odlučile da je Nemac na vreme reagovao. Slovenac je oba puta precizan sa crte i zaustavio je veliku seriju gostiju. Posle šest minuta - Partizanovi poeni iz igre. Pejdž je ubacio "flouter", a Si je uz veću energiju sa tribina postavio "minus 6"- 50:56.Marinković preuzima inicijativu, "napada" visoke igrače Zvezde i iznuđuje prekršaj. Dobra Partizanova odbrana - Nikolić i Gagić sprečili su pikenrol igru Beron - Cirbes. Ipak, Marinković je na drugoj strani izgubio loptu, a Zvezda to nije kaznila serijom ofanzivnih skokova- 51:58.ČETVRTA ČETVRTINAFaul Cirbesa u napadu. To je ujedno i 11. izgubljena lopta pa su dve ekipe sa po 11 izjednačene. Džok Lendejl koristi što Cirbes ima četiri penala pa ide na polaganje preko Cirbesa 58:53. Tehnička Tomiću, koristi Pejdž bacanje da smanji zaostatak, ali ne i trojku. Zagorac prekršajem zaustavlja Fajea, a crveno-beli ne uspevaju da konkretizuju Odžov ofanzivni skok. Marinković promašuje trojku iz ugla, a Perperoglu je pogađa. Trinkijeri zove tajm-aut nakon pete trojke grčkog veterana- 54:62,ali to nije urodilo plodom. Reglend je nastavio da rešeta koš Partizana - 56:67.Marinković preuzima inicijativu i pogađa pod faulom Odža. Zagorcu za sada ne ide (0/3 iz igre) i zato skida masku, pa rizikuje zbog povrede nosa i završava meč bez zaštite. Reglend još jednom ide u prodor i zajedno sa Perperogluom donosi Zvezdi mir pred finiš. Pejdž ne uspeva da odgovori trojkom - 62:72. Peperoglu i Reglend stavljaju tačku na meč tri minuta pre kraja - 62:77. Partizan je odigrao katastrofalno drugo poluvreme. Si pogađa za tri i smanjuje na 67:77. Lendejl još topi prednost gostiju, ali nema vremena za preokret Zvezda je upisala triojumf u prvom ovosezonskom derbiju - 71:77.
Pogledaj vesti o: Partizan,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.