Boško Janković odigrao 100. meč u Seriji A

Izvor: Kurir, 11.Nov.2012, 19:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Boško Janković odigrao 100. meč u Seriji A

Jubilej bivšem igraču Crvene zvezde, međutim, pokvarila je ekipa Napolija koja je kao gost pobedila sa 4:2 u utakmici 12. kola Serije A

ĐENOVA  Srpski fudbaler Boško Janković odigrao je danas 100. utakmicu u fudbalskom prvenstvu Italije.

Janković je u italijanski fudbal došao u junu 2007. godine, kada je postao član Palerma. U septembru 2008. je pozajmljen Đenovi, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << a godinu dana kasnije taj klub je otkupio njegov ugovor. Od ove sezone Janković je kapiten Đenove.

Profesionalnu karijeru 28-godišnji Beograđanin počeo je u Crvenoj zvezdi, odakle je 2006. godine otišao u špansku Majorku.

Janković je za reprezentaciju Srbije odigrao 31 utakmicu, a poslednji put igrao je 31. maja 2012. u prijateljskom meču protiv Francuske.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.