Izvor: Blic, 17.Okt.2010, 00:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda izgubila od Radničkog, Široki bolji od Partizana!
Košarkaši Crvene zvezde vezali su i treći poraz u NLB ligi nakon što su na svom parketu izgubili od Radničkog sa 85:83 (22:19, 20:30, 21:29, 20:7), dok je branilac trofeja Partizan zabeležio već drugi poraz u sezoni nakon što je kao gost izgubio od ekipe Širokog Brijega rezultatom 86:79 (16:12, 25:23, 16:22, 29:22)
Crveno beli su posle dosta dobre igre u prvoj i poslednjoj deonici ipak ostali bez trijumfa nakon >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << što je zaliha koju je Radnički napravio u drugoj i trećoj četvrtini ipak bila dovoljna gostima da upišu prvu pobedu od starta lige.
Zvezda je posle deset minuta vodila s 22:19 predvođeba Urošem Nikolićem, ali su gosti na startu druge četvrtine prvi put poveli i potom serijom 15:2 stigli na velikih 41:26.
Zvezda je uspela da do kraja prvih 20 mnuta svede razliku na samo sedam poena pre svih zahvaljujući Nedoviću i Miloševiću, ali se Radnički preko Lija razigrao u trećoj deonici kada je pet minuta pre kraja poveo sa 74:55.
Gosti iz Kragujevca su u poslednjoj deonici dali tek sedam poena što je Zvezda maksimalno iskoristila pa je na 24 sekunde pre kraja stigla do izjednačenja - 83:83.
Sjajni Majkl Li je posle skoka u napadu i pogotka za dva opet doneo gostima prednost, a Zvezda je preko Strahinje Miloševića imala šut za pobedu koji je na kraju završen promašajem van linije 6,75.
Ranije danas Nimburk je na svom terenu savladao Igokeu sa 70:65 čime je zadržao vrh tabele sa sva tri trijumfa. Za iznenađenje dana pobrinula se ekipa Širokog Brijega koja je posle izvanredne partije pobedila Partizan sa 86:79.
Domaći tim rešio je prve dve četvrtine u svoju korist i na poluvreme odneo šest poena prednosti (41:35), ali je serija Partizana 6:0 na startu treće deonice bila dovoljna da crno beli u svom najboljem izdanu na večerašnjem meču u poslednju deonicu uđu sa nerešenim rezultatom 57:57.
Slaba odbrana Partizana u poslednjih deset minuta dozvolila je domaćem timu da ubaci čak 29 poena, a Široki je potvrdio trijumf nekoliko minuta pre kraja kada je poveo sa nedostižnih 74:62.
Ekipu Širokog predvodio je Fran Prilepić sa 17 poena, po 13 ubacili Planinić i Špralja, a po 12 Morović i Grgat. Najbolji igrač u timu Partizana bio je Milosavljević sa 19 poena, dok je Dušan Kecman ubacio 14.
NLB liga treće kolo
Crvena zvezda - Radnički 83:85
Nimburk - Igokea 70:65
Široki - Partizan 86:79
Nedelja:
Hemofarm - Budućnost
Zagreb - Zadar
Petak:
Cedevita - Cibona 70:68
Olimpija - Krka 60:59
Tabela: Nimburk 3/0, Olimpija 3/0, Cedevita 3/0, Budućnost 2/0, Zagreb 2/0, Krka 1/2, Cibona 1/2, Partizan 1/2, Radnički 1/2, Široki 1/2, Hemofarm 1/1, Igokea 0/3, Crvena zvezda 0/3, Zadar 0/2
Pogledaj vesti o: Večiti derbi, Zvezda - Partizan












