Zvezda i sa igračem više nemoćna protiv Rada

Izvor: Press, 03.Mar.2013, 17:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipi Aleksandra Jankovića čak ni vođstvo od 1:0 ni igrač prednosti više punih 54 minuta nisu bili dovoljni da savlada neiskusnu ekipu sa Banjice koja je u zimskom prelaznom roku ostala bez nekoliko prvotimaca iz jesenje polusezone.

Da je pobeda protiv Javora (2:1) na otvaranju prolećnog dela sezone bila na "o-ruk", bilo je jasno svima koji su gledali taj meč.  Trener Janković branio je svoje pulene posle tog meča rečima da su bili pod velikim pritiskom i grčem jer su morali da pobede u prvom meču posle duge pauze.

Međutim, ni na duelu protiv Rada ništa se nije promenilo u igri "crveno-belih". Još jedna bleda partija i današnji osvojeni bod praktično su izbacili Zvezdu iz šampionske trke, s obzirom da Partizan već u sredu u zaostaloj utakmici protiv BSK Borče ima šansu da se "odlepi" na plus osam.

Postavlja se pitanje da li bi Zvezda sa ovakvom igrom danas osvojila i taj jedan bod da golman Rada Kljajić nije dobio direktni crveni karton jer je u šesnaestercu srušio Kasalicu u 45. minutu. Treba napomenuti da je Zvezda u par navrata, kao i u onih nekoliko minuta protiv Javora u prethodnom kolu, imala nešto što se može nazvati "igra". Stvorila je par izglednih prilika, ali, pre svih Mudrinski, nije uspeo po drugi put da zatrese mrežu "domaćin" čime bi verovatno pobednik ovog meča bio odlučen. Umesto toga, Rad je u 65. minutu preko Đurđevića uspeo da postigne gol sa igračem manje i tako praktično "ugasi svetlo" na Zvezdino proleće pre nego što je "lišće počelo da zeleni".