Izvor: RTS, 13.Jan.2014, 18:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda bez Šilba u Rusiji
Blejk Šilb neće putovati sa Zvezdom u Rusiju na meč protiv Nižnjeg Novgoroda. Zvezda smanjuje fond igrača i plate. Masimilijano Alegri nije više trener Milana, Klarens Sedorf najozbiljniji kandidat da ga nasledi! Ronaldo i Blater "izgladili" nesporazume. Partizan počeo pripreme za prolećni deo prvenstva. Murinjo prodaje De Brujna da bi doveo Matića. Morgenšten možda nastupa u Sočiju. Peković dobar u porazu Minesote. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Sve vesti i zanimljivosti sveta sporta možete da pratite i na našim Fejsbuk i Tviter stranicama.
19.51 - Fudbalski klub Crvena zvezda promeniće sistematizaciju tima, a igračima koji su imali manju minutažu biće ponuđena revizija ugovora, prema kojoj će dobijati znatno manju platu. Ovo je odlučeno na današnjoj sednici Upravnog odbora Zvezde. Niko od članova tog tela nije želeo da razgovara zvanično sa novinarima, ali je okupljenim izveštačima rečeno kakve su bile odluke. Osim revizije, dogovoreno je da Zvezda ubuduće ima najviše 25 igrača. Bojan Miladinović se verovatno neće vraćati u klub, a sutra popodne će se znati da li će se Aleksandar Luković ponovo igrati za beogradske crveno-bele. Osim toga, novinarima je rečeno da je užička Sloboda ponudila Zvezdi da otkupi Tijaga Galvaa i Jovicu Vasilića.
17.20 - Kristijano Ronaldo je razgovarao telefonom sa predsednikom FIFA Sepom Blaterom i da je sa njim izgladio sve nesporazume. "To je sada završena priča. Imali smo telefonski razgovor i rekli smo sve što smo imali da kažemo, tako da je sada sve u redu", rekao je Ronaldo uoči svečanosti proglašenja najboljeg fudbalera sveta u Cirihu.
17.05 -Košarkaš Crvene zvezde Blejk Šilb neće putovati sa ekipom u Rusiju na meč drugog kola Last 32 faze Evrokupa protiv Nižnjeg Novgoroda. U Zvezdi već neko vreme nisu zadovoljni Šilbovim učinkom, a trener Dejan Radonjić rekao je da američki internacionalac nije ispunio njegova očekivanja. "Uprava kluba podržala je stav trenera Radonjića. Rukovodstvo Crvene zvezde održalo je sastanak sa Šilbovim menadžerima koji su upoznati sa ovom odlukom, a konačan stav je zajednički usaglašen". Šilb je u dosadašnjem toku sezone u Evroligi prosečno postizao 12 poena, a u Jadranskoj ligi 9.2 poena po utakmici. Meč između Nižnjeg i Crvene zvezde na progamu je u sredu od 16.40 sati.
16.00 - Vezni igrač Mančester Sitija Francuz Samir Nasri pauziraće osam nedelja, zbog povrede kolena koju je zadobio u pobedi nad Njukaslom od 2:0 u nedelju. "Svima hvala na toplim rečima podrške, mislim da su dobre vesti ako kažem da ću pauzirati oko osam nedelja", rekao je Nasri na svom Tviter profilu. Nasri se povredio u 75. minutu meča nakon grubog starta defanzivca Njukasla Janga Mbive. Francuski internacionalac je morao da bude iznet sa terena na nosilima i u prvi mah je delovalo da je zadobio ozbiljnu povredu kolena.
15.26 - Argentinski fudbaler Jonas Gurijerez nagovestio je odlazak iz Njukasla u januarskom prelaznom roku i prelazak u Norič, koji vodi njegov bivši trener Kris Hjuton. Tridesetogodišnji Argentinac izjavio je na Tviteru da mu je bila čast i zadovoljstvo što je pet godina igrao u Njukaslu. "Nadam se da će klub ovu sezonu završiti što uspešnije i želim sve najbolje mojim saigračima", rekao je Gutijerez koji se pridružio Njukaslu iz Majorke uoči starta sezone 2008/09 uz petogodišnji ugovor. Hjuton je potvrdio da Norič želi Gutijereza. "Postoji interesovanje za Gutijerezom, ali ništa još nije potvrđeno", rekao je Hjuton takođe na Tviteru.
14.59 - Jedan od najtalentovanijih srpskih fudbalera i član Partizana Danilo Pantić rekao je da se ne plaši pritiska i prevelikih očekivanja navijača i istakao da veruje u osvajanje titule prvaka Srbije. "Drago mi je što sam ponovo dobio šansu da budem u prvom timu, nadam se da uspeti da je iskoristim. Naravno, drago mi je što ću opet moći da igram sa Andrijom Živkovićem, kao u mlađim kategorijama", rekao je 17-godišnji Pantić novinarima u sportskom centru Teleoptik u Zemunu. Pantić je krajem 2013, posle dosta peripetija na relaciji uprava-menadžer, potpisao ugovor na godinu i po dana.
13.36 - Italijanski fudbalski prvoligaš Livorno otpustio je trenera Davida Nikolu zbog serije loših rezultata u šampionatu. Livorno je prošle subote na svom terenu ubedljivo izgubio od Parme (3:0), što je bio sedmi poraz ekipe u poslednjih osam mečeva. "Želimo da se zahvalimo Nikoli na posvećenosti i profesionalizmu", navodi se u saopštenju Livorna, trenutno pretposlednje ekipe na tabeli Serije A. Nikola je prošle sezone uveo Livorno iz druge u prvu italijansku ligu. Klub još nije saopštio ko će biti novi trener, ali mediji u Italiji najviše šansi daju Atiliju Perotiju.
12.44 - Holandski fudbalera i član brazilskog Botafoga Klarensa Sedorfa je na raspolaganju Milanu ako želi da ga angažuju za trenera, rekla je njegova predstavnica. "Nemam šta da kažem o svemu što je pisano za Sedorfa, osim da je mnogo toga netačno. Učestvovala sam u njegovom potpisivanju za Botafogo i on ima klauzulu u ugovoru da napusti klub bez obeštećenja u slučaju da ne pređe u neku drugu ekipu. Takođe, želela bih da istaknem da Sedorf ima sve papire za trenera", rekla je Debra Martin, agent Sedorfa. Milan je ranije danas otpustio trenera Masimilijana Alegrija, a ekipu će privremeno voditi Mauro Tasoti.
11.57 - Povratak Nemanje Matića u Čelsi je sve izvesniji, a britanski mediji prenose da će londonski klub novac za transfer skupiti prodajom Kevina de Brujnea. Matić će Čelsi navodno koštati 25 miliona evra, a Žoze Murinjo planira da 18 miliona zaradi od transfera Belgijanca u Volfsburg. Naš reprezentativac je 2009. godine stigao u Čelsi za manje od dva miliona evra, ali nije dobio pravu šansu. Igrao je na pozajmici u Viteseu, da bi dve godine kasnije prešao u Benfiku kao deo transfera Davida Luiza na Stamford Bridž. Matić je u protekle dve sezone napredovao na Lužu do vrhunskog igrača, proglašen je i za najboljeg igrača u Portugalu protekle sezone, pa je odmah postao meta najvećih evropskih klubova.
11.41 - Ono što smo i najavili upravo se i dogodilo - Masimilijano Alegri je smenjen sa mesta trenera Milana! "Zahvaljujemo se gospodinu Alegriju i njegovom stručnom štabu na svemu što su uradili za klub i želimo im sve najbolje u nastavku karijere. Ekipu će privremeno voditi Mauro Tasoti", saopštilo je klub.
10.51 - Fudbaleri Partizana okupljanjem u Sportskom centru Teleoptik u Zemunu počeli su pripreme za prolećni deo sezone u kojoj će glavni cilj biti osvajanje sedme uzastopne titule prvaka Srbije. Ekipu je dočekao novi trener Marko Nikolić, a na okupljenju su bila i četvorica novajlija - Branislav Trajković, Miroslav Vulićević, Nikola Drinčić i Petar Škuletić. Na prozivci se pojavio 31 igrač, među kojima su dvojica članova Teleoptika Dejan Georgijević i Matija Ljujić.
10.33 - Vojska Južne Koreje objavila je da je osvajač olimpijske medalje u džudou Vang Ki-čun bio osam dana u pritvoru zbog korišćenja mobilnog telefona tokom obuke. Svi sposobni južnokorejski muškarci moraju da služe dvogodišnji vojni rok i nije im dozvoljeno da koriste mobilne telefone tokom službe. Aktivne vojne obaveze su oslobođeni osvajači bilo koje olimpijske medalje ili zlatne na Azijskim igrama, čim završe osnovnu obuku koja traje četiri sedmice. Oni vojni rok služe 34 meseca u svojim sportskim klubovima. Zvaničnici južnokorejske vojske su naveli da je Vang poslat u vaspitnu ustanovu blizu Seula krajem prošlog meseca, kada se približavao kraju obuke. Vang je osvajač srebrne medalje u kategoriji do 73 kilograma na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine.
10.18 - Austrijski skakač Tomas Morgenštern uspešno se oporavlja od povreda koje je zadobio u nesreći na treningu, objavili su lekari bolnice u Salcburgu. Morgenštern je povredio lobanju i pluća u padu na skakaonici, a prema najavama, još postoje šanse da učestvuje na Zimskim olimpijskim igrama, idućeg meseca u Sočiju. Lekari su naveli da je Morgenšternovo stanje "potpuno jasno" i da je njegov oporavak "veoma zadovoljavajuć". Trener austrijskih skakača Aleksander Pojntner rekao je da je za Morgenšterna ostavljeno mesto u olimpijskom timu za Soči. "Morgenšternovo mesto će biti otvoreno što je duže moguće. Nadam se da će imati šansu da učestvuje u Sočiju. Što se mene tiče, vrata su mu širom otvorena", rekao je Pojntner. Morgenštern, koji je trostruki olimpijski šampion, srušio se na treningu za ski letove u Svetskom kupu. On je izgubio balans u vazduhu i pao na leđa i glavu. Na kratko je izgubio svest, ali je ubrzo posle toga reagovao. Zimske olimpijske igre u Sočiju počeće 7. februara.
09.41 - Fudbalski klub Milan danas će obavestiti javnost o statusu trenera Masimilijana Alegrija, prenose italijanski mediji. "Skaj sport" je javio da je nedeljna utakmica protiv Sasuola najverovatnije bila poslednja Alegrijeva na klupi višestrukog osvajača Lige šampiona. Milan je u nedelju uveče izgubio od Sasuola u gostima sa 4:3 i posle 19 utakmica zauzima 11. mesto na tabeli Serije A sa 22 boda. Alegri je odmah posle utakmice rekao da je "trenutno i dalje trener Milana". Svlačionicu ekipe posle duela posetio je izvršni direktor kluba Adrijano Galijani, ali on nije želeo da razgovara s novinarima. Ćerka vlasnika kluba Silvija Berluskonija, Barbara rekla je da su neophodne hitne promene. "Ovo je bilo razočaravajuće i to nije bilo prvi put. Promene su neophodne, više nije podnošljivo za naše navijače da gledaju utakmice kao što je ova", rekla je ona agenciji Ansa. Kao glavni kandidati da zamene Alegrija na klupi navode se nekadašnji fudbaleri tog kluba Filipo Inzagi i Klarens Sedorf.
09.00 - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) jutros su odigrane samo tri utakmice i u sve tri uspešniji su bili domaćini: Sakramento - Klivlend 124:80, Memfis - Atlanta 108:101 i San Anonio - Minesota 104:86
Pogledaj vesti o: Večiti derbi, Zvezda - Partizan




