Večiti derbi za trofej u Kupu: Partizan srušio FMP i zakazao okršaj sa Zvezdom

Izvor: Večernje novosti, 16.Feb.2020, 01:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Večiti derbi" za trofej u Kupu: Partizan srušio FMP i zakazao okršaj sa Zvezdom

Drugi polufinalni meč u Nišu je pripao "crno-belima" koji su u drugom poluvremenu slomili "pantere" ČETVRTU godinu uzastopno, a sedmi ukupno otkad nacionalni kup nosi naziv po legendarnom košarkašu Radivoju Koraću za „žućkovu levicu“ boriće se večiti rivali. Crvena zvezda je do finalnog susreta stigla zahvaljujući Biliju Beronu, koji je u poslednjem minutu srušio Megu – 80:79, dok su crno-beli na korak do odbrane trofeja stigli preko FMP – 85:77. Sutrašnji >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << duel u niškom „Čairu“ od 21.00 biće treći ovosezonski derbi, ovog puta pred podeljenim tribinama. Trenutni rezultat je 1-1.Drugi polufinalni okršaj Partizana i FMP, garantovao je žestoku borbu i na terenu, i van njega. Zbog toga je privukao znatno veći broj gledalaca u odnosu na meč pre toga. Baš kao i uvek kada se sastanu ova dva rivala, želja ne manjka ni kod jednog aktera. S obzirom na to da su nedavno od istog protivnika u ABA ligi izgubili na domaćem terenu čak 30 razlike, košarkaši iz Železnika su izašli naoštreni da pokažu da ta utakmica nije bila pravo merilo snage. PROČITAJTE JOŠ: Brajan Angola je Partizanov Đorđević i Rit su bili glavni aduti Jovanovićevog tima, koji je do kraja prvog poluvremena izgradio vođstvo – 45:40. Sa druge strane, Partizan nije pokazao mnogo toga iz svog uobičajenog repertoara, ali zahvaljujući Voldenu i Birčeviću rezultatski je bio veoma blizu rivalu. U trećoj deonici je Ognjen Jaramaz kao i na prethodnih nekoliko utakmica, ubacio u petu brzinu i pogurao tim ka preokretu. Otežavajuća okolnost za FMP bilo je isključenje trenera Vladimira Jovanovića, i to ne njegovom zaslugom. Tehničku grešku prvo je dobio pomoćnik Dinić, potom i iskuljučujuću. Kada je na klupi sankcionisan i Jeremić, po pravilu je teren morao da napusti prvi strateg. Taj trenutak je Partizan znao da iskoristi. „Pobegao“ je sredinom poslednje deonice na dvocifrenu razdaljinu i sve do kraja je održavao kontrolu. PROČITAJTE JOŠ: Beron posle trojki kojima je Zvezdi obezvedio finale Kupa: Ovo je bilo baš stresno UVREDE ZA ČOVIĆANAJVATRENIJI navijači Partizana nisu ni ovog puta odustali od uvreda na račun porodice Čović. U više navrata je na udaru bio Filip, koji se pred Kup vratio u FMP, a posebno ih je izazvao kada je posle jedne atraktivne asistencije kada je pokazao na uvo, aludirajući da ih ne čuje. Pogrdno skandiranje se čulo i na račun njegove majke Vesne, kao i prvog čoveka Zvezde Nebojše Čovića. Dva minuta pre kraja meča za fer navijanje zamolio ih je i kapiten Novica Veličković.Dvorana: „Čair“. Gledalaca: 4.500. Sudije: Belošević, Obrknežević, Nikolić.PARTIZAN: Volden 11 (5as), Zagorac 10 (6sk, 4as), Pejdž 10, Mekadu 4, Stefanović, Jaramaz 11 (6sk), Veličković 4, Birčević 10, Janković 2 (4sk), Tomas 13 (6sk), Trifunović 2, Mozli 8.FMP: Rit 10, Čović 12 (8as), Uskoković, Pecarski 5, Jeremić 6, Pot 9 (6as), Radanov 8 (6sk), Šešlija, Ulubaj 6, Kuzmić 13 (6sk), Đorđević 8 (6sk), Momirov. Po četvrtinama: 24:22, 16:23, 23:12, 22:20. ČETVRTA ČETVRTINAPartizan za 33 sekunde pravi tri lične greške. FMP to ne uspeva da iskoristi da se dodatno približi. Makadu je prvi igrač koji dolazi do koša u poslednjem kvartalu. Rit promašuje otvorneu trojku (65:57).Mozli ispravlja promašaj Zagorca i fenomenalnim zakucavanjem donosi dvocifrenu prednost za tajm-aut FMP (67:57).Kuzmić ne koristi zicer, ali je bio fauliran, pa je pogodio oba penala za prve poene FMP u poslednjoj deonici. Pejdž promašuje trojku, ne uspeva ni Jeremić (67:59).Ulubaj pokušava trojku sa ogromne udaljenosti, ni blizu koša. Greške se ređaju na obe strane u prethodnih par minuta. Partizan ima osetnu prednost (69:59).Kuzmić ispravlja promašaj Pecarskog. Dobru odbranu Kuzmić nagrađuje iznuđenim faulom Pejdža. Ognjen je pogodio samo prvo slobodno bacanje. Pejdž poentira na drugoj strani (71:62).Birčević snažno zakucava posle ukradene lopte. Kuzmić koristi to što ga čuva Zagorac za lake poene. Čović pogađa trojku iz ćoška, Trinkijeri reaguje tajm-autom (73:67).Tomas poentira iz teške situacije. Kuzmić ne koristi zicer. Zagorac daje trojku na manje od dva minuta pre kraja i verovatno stavlja tačku na meč (78:67).Mozli snažno zakucava. Radanov daje trojku na 80 sekundi pre kraja. Partizan igra dug napad. Tomas uzvraća trojku i definitivno rešava svaku dilemu (83:72).Foto: KK PartizanTREĆA ČETVRTINADrugo poluvreme je počelo poenima Zagorca. Pot je potom faulirao Veličkovića na šutu. Novica je posle pogotka promašio dodatno slobodno bacanje. Potu je to bila treća lična, pa je Ulubaj odmah ušao u igru (44:45).Partizan je napravio seriju 9:0 posle trojke Zagorca, FMP pet minuta ne uspeva da pronađe put do koša (49:45).Jeremić posle šest minuta prekida "prazan hod" FMP-a. Jaramaz ekspresno uzvraća. Jovanovićev pomoćnik je isključen, a Pejdž daje samo jedno od tri slobodna bacanja. Pejdž potom ne pogađa ni obruč u šutu za tri (55:48).Janković je faulirao Jeremića na šutu za tri, ali je on promašio prvo, pogodio drugo i treće. Tomas koristi visinsku prednost protiv Radanova. Dobra akcija "pantera" i laki poeni Radanova na drugoj strani (57:52).Posle pomoćnog, tehničku je dobio Jovanović, a to je bila druga, pa je isključen. FMP bez trenera i pomoćnog trenera do kraja. Radanov je na drugoj strani bio polovičan sa penala (60:55). Jaramaz sa korakom unazad daje trojku. Pot je bio siguran sa penala. Partizan ima šest poena prednosti pred poslednji kvartal (63:57).DRUGA ČETVRTINAĐorđević pogađa za izjednačenje, Volden pogađa za tri, a Pecarski pogađa pod faulom i realizuje dodatno slobodno bacanje (27:27).Makadu zakucava, Volden daje oba penala, Đorđević i Pecarski uzvraćaju. Veličković promašuje tri trojke u nizu (31:31).Ulubaj ostaje sam u ćošku i pogađa trojku, Birčević pravi faul u napadu, Kuzmić ne uspeva da poentira, ali Birčević krade loptu, zakucava, Jovanović odmah reaguje tajm-autom (33:34).Čović pogađa posle prodora. Janković promašuje oba penala, Birčević daje trojku. Čović je polovičan sa penala, Pejdž potom krade loptu iz ruke Radanovu, ali se Čović ubrzo ispravlja novim poenima (36:39).Trojka Pejdža izlazi iz koša, Kuzmić hvata, a onda Čović maestralnom asistencijom iza leđa upošljava Kuzmića za lake poene i tajm-aut Trinkijerija (36:41). Italijanski stručnjak je bio veoma ljut na Jaramaza.- Igraj odbranu! Jel' treba ja sve da radim! Igraj odbranu! - vikao je Trinkijeri dok je povređeni Gordić davao savete mlađem saigraču.Tomas je pogodio posle kratkog predaha. Kuzmić zatim koristi grešku odbrane i dolazi do novih poena. Tomas koristi to što ga Pot čuva i pogađa. Volden pravi bespotreban faul, Pot je siguran sa penala. Poslednji napad je imao Partizan, Volden nije šutnuo na vreme. FMP na poluvreme odlazi sa pet poena prednosti (40:45).Foto: KK PartizanPRVA ČETVRTINAVeličković i Rit su jedini poentirali u prva tri minuta meča. Njima se pridružio Kuzmić tek na isteku trećeg minuta sa dva poena sa linije penala (2:4).Zagorac je odmah napravio dve lične, zamenio ga je Tomas. Jaramaz ostaje sam na šutu za tri i pogađa. Rit ostaje sam na drugoj strani i uzvraća. Volden nastavlja trojkaški obračun (8:7).Mozlijev ulazak je učvrstio odbranu crno-belih, Tomas je pogodio sa linije penala, da bi potom to nagradio u defanzivi. Pejdž je dao trojku, Jovanović je odmah reagovao tajm-autom (15:9).Birčević pogađa za tri, Pot ne koristi zicer, Rit kažnjava promašaj Jaramaza trojkom (18:13). Pejdž daje oba penala posle druge lične Kuzmića, menja ga Đorđević (20:13).Đorđević je odmah po ulasku zakucao, pa je asistirao Ritu za lake poene. Trifunović je siguran sa penala, Đorđević dolazi do novih lakih poena. Mozli je siguran, a posle promašaja Rit zakucavanje Mozlija spreča faulom. Mozli je promašio oba penala, loptu je uzeo Pot, šutirao sa svoje polovine i pogodio preko Birčevića (24:22).
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Crvena Zvezda

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.