Het-trik Mijatovića – Zvezda ubedljiva pred derbi VIDEO

Izvor: B92, 16.Dec.2023, 15:51

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak u Subotici (4:1), u meču 19. kola Superlige Srbije.

Aktuelni prvak je tako obezbedio prvo mesto pred večiti derbi, koji je na programu u sredu od 18.00 u Humskoj.

Golove za crveno-bele postigli su Jovan Mijatović u 26. i 56. i 93, odnosno Aleksandar Katai u 53, dok je jedini gol za domaće dao Andrej Todoroski u 55. minutu.

Tim Baraka Bahara >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drži čelo tabele sa 46 bodova, dok je Spartak deveti sa 22 i u narednom kolu gostuje Novom Pazaru.

Zvezda je od početka utakmice u Subotici imala inicijativu, ali ne i neke naročite šanse u uvodnim minutima.

Dragović je prvi probao, da bi ubrzo i Katai iz slobodnjaka iz velike daljine šutirao preko prečke.

Prvi izlet na protivničku polovinu domaći su imali u 18. minutu, kada je Todoroski prošao po sredini i sa dvadesetak metara šutirao pravo u Glazera.

Gosti su do vođstva stigli u 26. minutu, posle kombinacije mladih igrača crveno-belih, Mijatovića i Nedeljkovića.

Nedeljković je ušao sa desne strane malo u sredinu, centrirao levom nogom, da bi sa desetak metara, Mijatović jako lepo reagovao i glavom pogodio ugao gola Vulića.

Usledio je nešto mirniji period, da bi Mudrinski prvi put uspeo da pobegne malo Dragoviću i iz kaznenog prostora šutira preko gola.

Bahar je na pauzi napravio jednu promenu, umesto Kneževića je ubacio Lučića, dok je ubrzo na drugoj strani, zbog povrede, uplakanog Đurasovića je zamenio Lukić.

Prvu veliku šansu u nastavku imao je Katai, kome je u šut uleteo Vulić i tako sprečio pogodak.

Igrao se 53. minut kada je Katai ipak uspeo da se upiše u strelce, kao protiv Mančester sitija, glavom.

Kanga je izveo korner, Katai je skočio dobro i glavom loptu poslao pod prečku gola Vulića koji je bio nemoćan.

Nije mnogo trebalo Spartaku da uzvrati, pošto je već u 55. minutu Andrej Todoroski savladao Glazera.

Brzo izveden aut po levoj strani, pravovremeno dodavanje Bijelovića za Todoroskog, koji je udarcem unutar šesnaesterca savladao Glazera.

Prava goleada je nastavljena, a samo minut kasnije Jovan Mijatović je postigao drugi gol na utakmici.

Sjajno dodavanje kojim je slomljena odbrana domaćih poslao je Hvang, da bi Mijatović primio loptu, a potom levom nogom prevario Vulića.

Nakon što su pala tri gola za četiri minuta, ušlo se u mirniji period, koji je trajao praktično do kraja utakmice.

Pre kompletiranja Jovana Mijatovića u trećem minutu sudijske nadoknade, dobar pokušaj sa distance na drugoj strani imao je Jug Stanojev.

Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Subotica