
Izvor: Politika, 11.Sep.2015, 23:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nerešen ishod na domaćem terenu nije dobar rezultat
Trener Zvezde Miodrag Božović kaže da njegovom timu najveća opasnost preti od Živkovića, Babovića i Umarua. – „Crveno-beli” današnji derbi na stadionu „Rajko Mitić” dočekuju kao lideri na tabeli sa pet bodova i utakmicom više od Partizana (18 č)
Današnji 149. „večiti” derbi neće odlučiti šampiona jer ima još dosta da se igra do kraja prvenstva, ali oduvek je bila stvar >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << prestiža izaći kao pobednik iz duela između Crvene zvezde i Partizana. „Crveno-beli” su posle pet vezanih pobeda preuzeli prvo mesto na tabeli i utakmicu sa najvećim rivalom, koja će biti odigrana na stadionu „Rajko Mitić”, dočekuju sa dosta samopouzdanja.
Zvezda ima pet bodova više od Partizana, ali i utakmicu više, i jedina je ekipa koja još uvek nije pretrpela poraz u domaćem šampionatu. Ekipa iz Ljutice Bogdana je u prvih osam kola postigla 19 i primili 6 pogodaka. Samo dva pogotka su dali u prvom poluvremenu, 17 u drugom, a najviše golova je „palo” u periodu od 75-90 minuta (7). „Crveno-beli” su svih šest pogodaka primili u prvom delu igre.
– Očekuje nas najveća utakmica u Srbiji i jedan od najvećih derbija u Evropi. Često sam isticao da mi je životna želja da ponovo osetim adrenalin „večitog” derbija. To je utakmica zbog koje se živi, koja daje heroje, nažalost ponekad i tragičare. Igramo protiv velikog protivnika, jer da nema Partizana ne bi bilo ni Zvezde ovakva kakva je. Što se tiče prvenstva, meč neće ništa rešavati, ali pobeda u njemu je stvar prestiža. Nadam se da će sve proteći fer i korektno – izjavio je Zvezde trener Miodrag Božović.
On je zatim rekao od kojih protivničkih igrača preti najveća opasnost njegovom timu.
– Najviše mi se dopada Živković, koji je jedan od najboljih igrača u Srbiji. Mislim da će ostvariti dobru karijeru pošto ima sve predispozicije za to. Tu je i Babović, koji je veoma iskusan i ako bude igrao, može jednim potezom da reši utakmicu. Abubakar je dosta nezgodan igrač, brz, može da napravi probleme.
Crnogorski stručnjak nema većih problema kada je igrački kadar u pitanju, jedino je povređen Orlandić. Božović je prethodnih dana uigravao ekipu na mini-pripremama u Sloveniji, a treba očekivati da će današnju utakmicu početi gotovo potpuno drugačiji tim u odnosu na prvi meč ove sezone protiv Kajrata. On kaže da Zvezda neće biti zadovoljna nerešenim ishodom, kao i da domaći teren može da bude prednost njegovog tima.
– Nerešen rezultat na domaćem terenu nije dobar rezultat bez obzira na to što je reč derbiju. Prvo mesto na tabeli ne znači ništa u derbiju. Što se tiče domaćeg terena to jeste prednost. Navijači su nam do sada bili 12. igrač, imamo takvu podršku gde čovek mora da da sve od sebe.
Božović nije želeo da komentariše izjave čelnika Partizana koji su prethodnih dana govorili o suđenju.
– Kada bismo počeli da analiziramo suđenje Partizanu, pa Vojvodina sebi i tako u krug, svi bi našli greške i razlog za nezadovoljstvo. Nadam se da će sudija imati sreće da ne napravi grešku, koja je uvek moguća, jer se greške u derbijima uvek posmatraju kroz drugačiju prizmu. A šta oni pričaju ne želim da komentarišem – zaključio je Božović.
Kapije stadiona biće otvorene od 14 časova, a iz kluba apeluju da navijači dođu ranije kako bi se izbegla gužva.
Luković: Željno iščekujemo derbi
Kapiten Aleksandar Luković se oporavio posle teške povrede i do sada je odigrao po nekoliko minuta na utakmicama protiv Mladosti i Javora.
– Radili smo vredno i spremni dočekujemo ovu utakmicu. Željno iščekujemo derbi u kom ćemo ići na pobedu. Veoma poštujem Partizan, to je aktuelni šampion, ekipa koja igra Ligu Evrope i imaju veoma dobar tim. Očekujem zanimljivu utakmicu. Neka pobedi bolji, a nadam se da ćemo to biti mi. Mislim da je naša ekipa kvalitetnija u odnosu na prošlu godinu. Mladi igrači su iskusniji za jednu sezonu, a pojačanja koja su došla su opravdala taj epitet – rekao je Luković.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan, Partizan
Partizanova prednost je uigranost
Izvor: Politika, 11.Sep.2015
Fudbaleri šampiona u kompletnom sastavu dočekuju derbi. – Milinković nije saopštio sastav tima..Prilikom usvajanja novog sistema takmičenja u fudbalskoj Superligi Partizan je bio jedini klub koji se protivio tome da se pre trećeg kruga bodovi prepolove, ali mu ta promena donekle olakšava ulazak...