Izvor: Sportske.net, 21.Apr.2015, 20:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kup - "Večiti derbi" u 1/2 finalu
U polufinalu Kupa Srbije u ragbiju 13 sastaće se Bijeli Zečevi – Dorćol, odnosno Crvena zvezda – Partizan, odlučeno je žrebom u sedištu Ragbi 13 Federacije Srbije u Beogradu.
Mečevi će biti igrani 2. i 3. maja, istovremeno kada će se igrati i utakmice Štita Srbije, utešnog takmičenja u kojem učestvuju poraženi iz četvrtfinala Kupa. Parovi Štita su Tašmajdan Tajgersi – Radnički Nova Pazova, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << odnosno Radnički – Niš.
Duel večitih rivala svakako će biti u centru pažnje završnice Kupa i Štita Srbije. U tekućoj sezoni, Zvezda i Partizan su odigrali jednu veoma uzbudljivu utakmicu u Prvoj ligi.
Crno-beli su u odloženoj utakmici 1. kola iznenadili aktuelnog šampiona, slavivši na terenu Sportskog centra Inge, sa 20:18.
U drugom polufinalu, Bijeli Zečevi iz Banja Luke će pokušati da naprave korak više nakon istorijske pobede u četvrtfinalu protiv Radničkog u Nišu (26:4). Imaće veoma težak zadatak jer će ugostiti ekipu koja brani trofej u Kupu, Dorćol.
Finale i Kupa i Štita Srbije igraće se u duplom programu, a datum će biti naknadno određen.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda, Zvezda - Partizan, Partizan












