Izvor: B92, 26.Jul.2008, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vaterpolo juniori Evrope u Beogradu
Beograd će od nedelje biti domaćin vaterpolo Prvenstva Evrope za juniore. Selektor Srbije Dejan Jovović odredio je 13 igrača koji će predstavljati Srbiju i najavio borbu za postolje. Prvi rival našoj selekciji biće Španija, u nedelju od 20 časova. Svi mečevi igraće se na Banjici.
Srbiju će predstavljati Mihajlo Manić, luka Petić, Stefan Marković, Marko Matović, Svetozar Stefanović, Miloš Miličić, Strahinja Rašović, Srđan Vuksanović, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Aleksa Šaponjić, Đorđe Vukmanović, Lazar Komadinić, Janko Radović i Nemanja Ubović. Rezerva je Nikola Dedović, koji će sve vreme biti uz ekipu.
"Naše ambicije su uvek pobedničke. Imamo tešku grupu, Španija i Italija su jaki rivali. Bitno je da Beograd kao domaći teren prihvatimo kao prednost, a ne kao teret", rekao je selektor Dejan Jovović.
Raspored prvog dana takmičenja:
09.00: Slovačka – Poljska (grupa B)
10.30: Holandija – Rusija (A)
12.00: Crna Gora – Francuska (D)
13.30: Italija – Ukrajina (C)
15.00: Hrvatska – Turska (B)
16.30: Grčka – Nemačka (A)
18.00: Mađarska – Slovenija (D)
20.00: Srbija – Španija (C)













