Izvor: Beta, 29.Jul.2021, 14:27

Vaterpolisti Srbije pobedili Australiju na OI

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju Australije sa 14:8 (6:0, 4:1, 1:2, 3:5), u meču trećeg kola Grupe B na Olimpijskim igrama u Tokiju.Srbija je pitanje pobednika rešila odličnom igrom u prvom poluvremenu, koje je završeno rezultatom 10:1, da bi u nastavku samo održavala prednost.Najefikasniji u pobedničkoj selekciji bio je Dušan Mandić sa četiri gola, Strahinja Rašović je postigao tri, dok je Andrija Prlainović upisao dva gola.U selekciji Australije bolji od ostalih bio je Blejk Edvards sa dva gola, a šestorica igrača je upisalo po jedan gol.Ovom pobedom Srbija sada na drugom mestu ima skor od dve pobede i jednog poraza, dok Australija ima učinak od jedne pobede i dva poraza na petom mestu.Srbija u narednom kolu igra protiv Hrvatske, u subotu od 8.30.U četvrtfinale će se plasirati po četiri selekcije iz dve grupe.
Pogledaj vesti o: Japan