VATERPOLO (SL): Srbija najbolja u grupi

Izvor: Mondo, 13.Jun.2013, 13:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VATERPOLO (SL): Srbija najbolja u grupi

Izabranici Dejana Savića u četvrtfinale idu sa prvog mesta u B grupi, pošto su u tri meča osvojili maksimalnih devet bodova.

Posle Kine (13:5) i Rusije (14:11), pred reprezentacijom Srbije je na završnom turniru Svetske lige u Čeljabinsku pao i Brazil - 16:7 (5:1, 4:1, 5:3, 2:2).

U meču bez mnogo angažmana, nakon odrađenog plivačkog treninga u prepodnevnim časovima, "delfini" su poveli sa 4:0 i 9:2, posle čega su u drugom poluvremenu jedva čekali kraj. >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<

"Nije bilo svežine, otuda i pad koncentracije. Očekivao sam da će posle jakih treninga doći do toga. Igrači imaju slobodno popodne i verujem da ćemo od petka biti osveženi", rekao je selektor Savić.

Živko Gocić i Filip Filipović dali su po tri gola, Stefan Mitrović, Udovičić, Ćuk i Nikić po dva, a Aleksić i Mandić po jedan.

Brazilci su se trudili da izgube što manjom razlikom i za njih je uspeh što su u poslednjoj četvrtini uspeli da izvuku nerešen rezultat.

U četvrtfinale ide svih osam učesnika završnog turnira, a Srbija će se kao pobednik svoje grupe sastati sa četvrtoplasiranom selekcijom iz grupe A. To bi mogle da budu Crna Gora ili Japan, pa čak i Mađarska, a sigurno neće biti SAD.

"Rezultat je uvek važan, ali je nama bitnije da ovde uhvatimo zalet za Barselonu (Svetsko prvenstvo, krajem jula). Brazil nas nije naterao na veliki napor, ali se osetilo da smo malo teški i zbog toga je bilo nekih grešaka koje ćemo ispraviti vremenom", u prolazu je prokomentarisao Gocić.

"Delfini" će svoj četvrtfinalni meč igrati u petak od 19.15 časova po lokalnom, odnosno 15.15 po centralnoevropskom vremenu.

(MONDO, foto: waterpoloserbia.org)
Pogledaj vesti o: Vaterpolo

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

VATERPOLO (SL): Srbi na Japan u četvrtfinalu

Izvor: Mondo, 13.Jun.2013

Izabranici Dejana Savića prvi deo završnog turnira Svetske lige okončali kao prvi u B grupi sa maksimalnih devet bodova i u četvrtak će u četvrtfinalu igrati sa Japanom...Posle Kine (13:5) i Rusije (14:11), pred reprezentacijom Srbije je na završnom turniru Svetske lige u Čeljabinsku pao i Brazil...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.