Udovičić: Hrvati treba da se bave sobom!

Izvor: Vesti-online.com, 07.Feb.2012, 22:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Udovičić: Hrvati treba da se bave sobom!

Kapiten vaterpolo reprezentacije Srbija Vanja Udovičić ponovio je da njegova ekipa na EP u Ajndhovenu nije namerno izgubila utakmicu sa Crnom Gorom, piše hrvatski portal '24 sata'.

Zbog pobede vaterpolista Crne Gore nad Srbijom u tom meču, selekcija Hrvatske je ostala bez plasmana u polufinale.

"Mislim da je suludo tražiti greške u drugima, potrebno je okrenuti se sebi. Crna Gora je u tom meču bila >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << motivisanija, ali je i inače odigrala odličan turnir. Ja, kad izgubim, prvo gledam svoje, a potom tuđe greške. I Hrvatska ne bi trebalo da se bavi Srbijom nego sobom. Neka prvo pogledaju svoje igre, statistiku, pa neka onda pričaju o drugima", rekao je Udovičić za hrvatski portal "24 sata".

Srpski vaterpolista kazao je i da bi svaki od reprezentativaca trebalo da dobije nagradu od po 38.000 evra.

"Od države ćemo dobiti po 20.000, to je sigurno, a Savez je obećao još po 18.000. Kroz te nagrade i kroz priznanja nakon završetka karijere, Srbija pokazuje kako poštuje sportiste. Vlada je tim potezom nagradila naš veliki trud, jer mi sportisti smo u ovom trenutku najbolji ambasadori Srbije", naveo je Udovičić.

On je podsetio da je 27. januara, kada je odigrano i finale na EP u Ajnhovenu, ušao u istoriji srpskog sporta. Novak je odbranio je trofej na Australija openu, dok su rukometaši osvojili srebro na EP.

"Dokazali smo da je mala Srbija u sportu jako velika. Tri finala u jednom danu, dva zlata i jedno srebro, to je malo ko postigao u istoriji. Na dočeku u Beogradu nas i rukometaše došlo je da pozdravi 20.000 ljudi, iako je temperatura bila minus deset. Doček kakav zaslužuju šampioni, zaključio je Udovičić.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.