Izvor: B92, 22.Jun.2017, 09:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Soro iz Brazila stiže u Italiju
Finalni turnir Svetske lige je u toku, ali su srpski vaterpolista Draško Gogov i golman Slobodan Soro pronašli nove klubove.
Kao što je italijanski portal Wpdworld.com prošle nedelje objavio, a Vaterpolo vesti prenele, bivši golgeter Partizana i mađarskog Pečuja Draško Gogov, naredne sezone nosiće kapicu italijanskog Trsta.
Isti portal >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << preneo je informaciju da će bivši golman reprezentacije Srbije, koji je prošle godine branio za selekciju Brazila, Slobodan Soro, sledeće sezone biti na golu Savone.
Gogov je prošle sezone igrao u Mađarskoj, za Pečuj, ali se pre nekoliko dana dogovorio sa italijanskim Trstom, koji sa klupe predvodi srpski trener Miroslav Krstović. On je istakao da je zadovoljan svojim izborom, te da je čuo mnogo lepih stvari o klubu i da će učiniti sve da Trst zabeleži još bolje rezultate.
Soro je na Olimpijskim igrama u Riju sjajno branio za reprezentaciju Brazila, a dve godine je nastupao za brazilski Fluminense. Sada se vraća u Evropu i biće na golu italijanske Savone.



