Izvor: B92, 12.Okt.2015, 17:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počela prodaja karata za EP u vaterpolu
Do početka 32. Evropskog prvenstva u vaterpolu u Beogradu ostalo je manje od tri meseca, a karte su u ponedeljak puštene u prodaju.
Prestonica Srbije, tačnije “Kombank arena” ugostiće najbolje vaterpoliste kontinenta od 10. do 23. januara, a karte za ukupno 100 utakmica mogu trenutno da se kupe na svim OMV benzinskim stanicama i preko sajta Eventima.
Za karte treće kategorije za celo prvenstvo biće potrebno izdvojiti 9.000 dinara, za drugu kategoriju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 10.500, a za prvu kategoriju ulaznica 12.500 dinara.
Zvanični promoter pretprodaje ulaznica biće najmlađi član reprezentacije koja je proteklog leta u Kazanju osvojila titulu svetskog šampiona Nikola Jakšić.
Kompletno Evropsko prvenstvo biće održano u “Kombank arena” u kojoj će biti postavljena dva bazena početkom januara. Sama montaža bazena predstavljaće ozbiljan poduhvat, ali po rečima direktora preduzeća “EP vaterpolo 2016” Darka Udovičića Beograd će u organizacionom smislu pomeriti granice kada je vaterpolo u pitanju.
“Prvi put u istoriji vaterpola na jednom takmičenju učestvovaće ukupno 28 ekipa, 16 u muškoj i 12 u ženskoj konkurenciji. To će biti najveća smotra vaterpola u istoriji i u organizaciju su osim Vaterpolo saveza Srbije uključeni Grad Beograd i Ministarstvo omladine i sporta. U ’Kombank areni’ biće montirana dva bazena, početak montaže zakazan je za 27. decembar, a završetak 4. januara. Za oba bazena biće potrebno po 1.500 kubika vode i punjenje bazena trajaće 36 sati, ali sve će biti spremno do 8. januara, kada će naša selekcija održati prvi trening. Kapacitet ‘Kombank arene’ biće oko 12.000 mesta i ukoliko tribine budu pune Beograd će i po broju gledalaca oboriti rekord i upisati se u istoriju Evropskih prvenstava. Nadam se da će taj rekord biti oboren već u prvom meču naše selekcije sa Hrvatskom”, naglasio je Udovičić.
Na poslednja dva šampionata Evrope reprezentativci Srbije peli su se na najviši stepenik pobedničkog postolja. Na svečanoj ceromoniji žreba 4. oktobra odrđeni su sastavi grupa, a selektor Dejan Savić istakako je sve ono što je potrebno da Srbija po treći put uzastopno postane prvak Evrope.
Od 19. oktobra kompleti ulaznica biće u redovnoj prodaji, a karte će osim na OMV benzisnkim stanicama moći da se kupe i na svim poslovnicama Eventima kao i putem sajta te kompanije. Cene ulaznica u redovnoj prodaji biće 10.000, 12.000 i 14.000 dinara.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo







