Izvor: Southeast European Times, 21.Avg.2008, 04:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Olimpijada: Rvač Sahin osvojio zlato za Tursku
Tesna borba završena je pobedom rvača Ramazana Sahina, koji je dodao prvo zlato do sada osvojenim medaljama Turske. U međuvremenu, Crna Gora je pobedila Hrvatsku u vaterpolu.
20/08/2008
Turčin Ramazan Sahin imao je nastup koji mu je doneo zlatnu medalju u rvanju slobodnim stilom za muškarce u kategoriji do 66 kilograma. On je pobedio Andrija Stadnika iz Ukrajine u tesnom meču u kojem su bila dva dodatka zbog nerešenog rezultata. Rezulat je bio 2-2, 2-1, >> Pročitaj celu vest na sajtu Southeast European Times << 2-2. Sahin je svetski i evropski prvak u toj kategoriji. Njegova zlatna medalja je prva za Tursku na igrama u Pekingu; zemlja već ima dve srebrne i jednu bronzanu medalju. Drugi turski rvač Ahmet Gulhan izgubio je od Bjung-Kvan Čoa iz Južne Koreje u osmini finala, u kategoriji do 74 kilograma.
***
Crna Gora je u sredu pobedila Hrvatsku u četvrtfinalu vaterpolo turnira za muškarce. Rezultat je bio 7-6 (3-1, 2-3, 1-0, 1-2). Nikola Janović, Aleksandar Ivović i Vladimir Gojković bili su najbolji strelci Crvenih ajkula, postigavši po dva gola.
***
Srpska muška vaterpolo reprezentacija pobedila je u četvrtfinalom meču Španiju 9-5 (0-1, 5-1, 2-1, 2-2). Duško Pijetlović postigao je četiri gola za Srbiju.
***
Grčka je izbacila domaćina Kinu iz trke za medalju u muškom vaterpolu pobedom u međusobnom duelu 13-8 (3-1, 4-4, 2-0, 4-3). Jorgos Natoskas i Jorgos Afrodakis bili su najbolji strelci Grčke, sa četiri, odnosno tri gola.
***
Hrvatska je ispala iz daljeg takmičenja na muškom košarkaškom turniru. Izgubila je 72-59 od reprezentacije Španije koju je predvodio Pol Gasol iz Los Anđeles Lejkersa. Marko Banić je sa 15 poena bio najbolji strelac Hrvatske.
***
Bugarska muška odbojkaška reprezentacija nije mogla da parira Rusiji u četvrtfinalu. Bugari su izgubili 1-3 (25-20, 16-25, 22-25, 21-25) uprkos herkulskim naporima Mateva Kazijskog koji je postigao 21 poen.
***
Karin Mej, Južnoafrikanka koja se takmiči za Tursku na Olimpijadi u Pekingu, nije uspela da prođe kvalifikacije u skoku u dalj. Ona je skočila 6.42 metara, što joj je donelo 25 mesto.
***
Grčki rvač slobodnim stilom Emzarios Bentinidis pobedio je Kanađanina Meta Gentrija 3-1 za plasman u četvrtfinalu u kategoriji do 74 kilograma. Nakon toga izgubio je od Sostana Tigijeva iz Uzbekistana 3-0.
(Razni izvori – 20/08/08)
Nastavak na Southeast European Times...















