LIGA EVROPE: Borusija na korak do četvrtfinala, Šahtjor i Fener na istom putu (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 10.Mar.2016, 22:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odigrana su prva četiri meča osmine finala Lige Evrope, a pobede su zabeležile samo domaće ekipe.

Derbi je igran na nekadašnjem Vestfalenu, gde je Borusija dočekala Totenhem i slavila sa velikih 3:0. “Milioneri” su poveli golom Obamejanga u 30. minutu. Do drugog gola čekalo se tačno 30. minuta, kada je Subotić asistirao do Rojsa, a ovaj pogodio. Isti igrač je u 70. minutu postavio konačnih 3:0.
(Izvor: RuTube)
Fenerbahče su dugo mučio protiv Brage, >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << ali će sa minimalnom prednošću put Portugalije. Muke “kanarincima” prekratio je Topal fenomenalnim udarcem sa nekih 18 metara. Lazara Markovića nije bilo u timu Fenerbahčea, dok je sa druge strane “novopečeni” reprezentativac Nikola Stojiljković u igru ušao sredinom drugog dela igre, ali je bio nezapažen.
Šahtjor je sa 3:1 savladao Anderlehta, a Đuričić je za tim iz Brisela igrao od 67. minuta. Golova nije bilo na utakmici Bazela i Sevilje.

Revanši su na programu za sedam dana od 21 čas.