Izvor: MozzartSport.com, 21.Avg.2021, 00:47

Kad je teško, tu je kapiten: Rikardo Orta u 95. obradovao navijače Brage (VIDEO)

Luda završnica duela Moreirensea i Brage

Kada je neki meč produžen čak osam minuta, jasno je da je bilo drame u njegovoj završnici. Baš tako bilo je ovog petka na severu Portugala, gde su se sastali Moreirense i Braga.

Domaćine je samo tri minuta delilo da prvi put posle pet uzastopnih utakmica ostanu neporaženi u okršaju sa komšijskim rivalom, međutim, nisu uspeli. Umesto bajke, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << usledio je košmar.

Kapiten gostiju Rikardo Orta hirurški precizno šutirao je iz okreta sa 18 metara u petom minutu nadoknade i poništio gol Paulinja iz 83, što je bio je pogodak u njegovom prvom nastupu po povratku u klub iz Žil Visentea. Nije mu večeras bilo suđeno da bude junak.

⚽ GOLO

Ricardo Horta 95'

Liga Portugal bwin (#3) | Moreirense 2-3 SC Braga#LigaPortugalbwin #MFCSCB pic.twitter.com/omMcL3qJhN

Nisu, ipak, fudbaleri Moreirensea - među kojima je od početka do kraja na terenu bio srpski internacionalac Lazar Rosić - zaslužili da ostanu praznih šaka večeras. Previše olako igrači Brage pristupili su ovoj utakmici, ali su posle pola sata inicijative domaćeg tima dodali gas i za samo dva minuta postigli dva gola. Prvo Fabio Martins u 39. nakon kiksa Stivena Vitorije i nesigurne intervencije golmana Mateusa, a onda Medeiroš na lepo dodavanje Galena.

Uspeli su uporni igrači Moreirensea da u finišu meča stignu do izjednačenja i nade da će ostati neporaženi, međutim, to se nije dogodilo. Uzalud su bili diskutabilno dosuđen penal koji je u 80. minutu u gol pretvorio kapiten Vitorija i odlično kretanje i osećaj za gol Paulinja tri minuta kasnije.

Rikardo Orta, koji je odlaskom Franserža u Bordo nasledio kapitensku traku, preuzeo je odgovornost motivisan podužom nadoknadom i doneo Bragi drugu pobedu u prva tri meča sezone.