Intertoto: Pobede gostiju

Izvor: B92, 21.Jul.2008, 01:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Brage i Napolija zabeležili su pobede u gostima, u poslednjim mečevima treće runde Intertoto kupa.

Braga je slavila u Turskoj protiv Sivaspora sa 2:0, a Napolitanci su bili uspešniji od Panioniosa u Atini rezultatom 1:0. Sivaspor se porazom od Brage praktično oprostio od takmičenja. Prvi gol za goste postigao je Linc u 45. minutu, a spektakularnu grešku golmana turskog tima iskoristio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Moizes, dvanaest minuta pre kraja.

Za grčki Panionios koban je bio 30. minuta kada je mrežu domaćeg golmana pronašao Boljaćino. U devet susreta samo je u jednom uspešniji bio gost, Deportivo La Korunja u Izraelu, Honved i Aston Villa izvukli su remi dok su u preostalih šest pobeđivali domaćini. Revanši su na programu sledećg vikenda, a pobednici će igrati u drugom kolu kvalifikacija za Kup UEFA.

Elfsborg (Švedska) – Riga (Letonija) 1:0

Revanš mečevi igraju se 26. i 27. jula. Jedanaest pobednika Intertoto kupa uključiće se u drugo kolo kvalifikacija za Kup UEFA.