Braga posle deset godina dočekala LŠ, Galata eliminisala Molde, Bojsi ponovo u eliti

Izvor: B92, 29.Avg.2023, 23:02

Fudbaleri Jang Bojsa posle godinu dana pauze ponovo su izborili plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Ekipe iz Berna je u revanš meču na svom terenu sa 3:0 savladala Makabi Haife, posle 0:0 u prvoj utakmici.

Posle 23. minuta igre Sedrik Iten je zatresao mrežu Makabija za veliko oduševljenje na krcatom stadionu u Bernu.

Abdulaje Sek je samo pet minuta kasnije postigao autogol koji je značajno umanjio šanse svom timu da nekako preokrenu rezultat.
Samo što je počelo drugo poluvreme, tako je Filip Ugrinić postavio ispostaviće se na kraju i konačan rezultat koji je odveo Jang Bojs u grupnu fazu Lige šampiona.

Braga je u paklu Olimpijskog stadiona u Atini pred više od 60 hiljada navijača uspela da istrpi sve napade Panatinaikosa i na kraju rezultatom 1:0 i ukupnim 3:1 uspela da se plasira u grupnu fazu Lige šampiona.

Jedini pogodak na utakmici je postigao Bruma u 83. minutu igre.

Napadali su domaći, ali jednostavno je izbranicima trenera Jovanovića nedostajala završnica, tako da nisu za skoro 100 minuta igre uspeli da zatresu mrežu gola Brage, koja je odigrala pametnu utakmicu i zasluženo izborila plasman u Ligu šampiona.

Braga će tako posle deset godina čekanja ponovo igrati u grupnoj fazi Lige šampiona.

Fudbaleri Galatasaraja su opravdali ulogu favorita u dvomeču protiv Moldea, jer su slavili i u drugom meču koji se sada igrao na njihovom stadionu rezultatom 2:1 i ukupnim rezultatom 5:3 plasirali se u grupnu fazu Lige šampiona.

Samo sedam minuta igre je prošlo, a Mauro Ikardi je doveo turski tim u vođstvo.

Tim rezultatom je završen prvi deo igre.

U drugom delu igre je Molde izjednačio rezultat. U 66. minutu je Eirik Hestad pogodio mrežu Galatasaraja.

Međutim do novog gola fudbaleri iz Norveške ipak nisu mogli da dođu, ali zato jesu domaći.

Pred sam kraj meča Anhelino je postavio konačan rezultat ovoga meča.