Rezultat uživo: Srbija - Ukrajina

Izvor: RTS, 11.Feb.2009, 17:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobedila je selekciju Srbije sa 1:0, u finalu 12. međunarodnog turnira koji je odigran na Kipru. Ukrajina je tako osvojila trofej na turniru, a jedini gol na meču za Ukrajinu postigao je Nazarenko u 16. minutu.

SRBIJA     -     UKRAJINA  0:1

Nazarenko 16. minut >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

Za Srbiju, koja je u finalu igrala u svojim tradicionalnim crvenim dresovima, nastupali su: Dišljenković, Rukavina, Ivanović, Dragutinović, Kolarov (Đurić 67.),  Mutavdžić (Tošić 58.), Stanković, Milijaš (Kuzmanović 46.), Krasić (Janković 71.), Jovanović i Lazović (Sulejmani 46.).

3. minut - Jovanović šutira pored gola, prva šansa na meču za naš tim.

8. minut - Kontranapad našeg tima, Lazović je dao loptu u prazno Jovanoviću, koji ne stiže do nje. Propala je odlična prilika za naš tim.

10. minut - Krasić otima loptu Ševčuku, prolazi po desnoj strani i dodaje povratnu do Stankovića koji odlično šutira, ali lopta odlazi pored desne stativa gola Ukrajine.

14. minut - Timoščuk pokušava iz velike daljine, ali pored gola. Ne tako dobar pokušaj Ukrajinaca.

16. minut - 0:1 za Ukrajinu, strahovit šut Nazarenka sa oko 20 metara od našeg gola, u same rašlje. Prelep pogogak Ukrajinaca.

21. minut - Jovanović dobija loptu u prazno od Lazovića. Milan Jovanović odlično je prošao po levoj strani, šutirao, ali je pogodio stativu.

26. minut - Milijaš centrira, Ivanović pokušava glavom, ali pravo u golmana Ukrajine.

29. minut - Milijaš loše zahvata loptu iz izgledne pozicije.

36. minut - Stanković izvodi korner sa leve strane, Ivanović dobro skače i pokušava glavom, ali samo novi korner za naš tim.

44. minut - Slobodan udarac za naš tim koji izvodi kapiten Stanković, pogađa Bašajeva  u živom zidu pravo u glavu.

DRUGO POLUVREME

47. minut - Krasić pokušava iz daljine, ali pravo u golmana Kudzamova. Prvi napad u drugom poluvremenu.

52. minut - Timoščuk pokušava iz velike daljine, ali pravo u Dišljenkovića.

54. minut - Ševčuk pokušava iz daljine, neprecizno.

55. minut - Hominjuk oči u oči sa Dišljenkovićem, ali je naš golmal odlično intervenisao i sprečio siguran pogodak.

66. minut - Kaliničenko pokušava iz slobodnog udarca, ali Dišljenković siguran.

70. minut - Sulejmani u odličnom solo prodoru po desnoj strani, ali šutira pravo u golmana Ukrajine.

77. minut - Tošić šutira iz daljine, ali pravo u golmana Ukrajine Kudzamova.

88. minut - Kuzmanović je šutirao, ali samo pored desne stative ukrajinskog gola.

Ukrajina je ovom pobedom nad Srbijom od 1:0 osvojila međunarodni turnir koji se već 12 godina igra na Kipru.