Kraj za Lajovića, Vu sa 1:2 preokrenuo i pobedio

Izvor: B92, 29.Avg.2023, 23:18

Dušan Lajović nije uspeo da se izbori za drugo kolo na US Openu.

Srpski teniser je imao prednost od 2:1 u setovima, ali je na kraju posle 178 minuta poražen od 86. igrača sveta, Kineza Jibinga Vua, 3:6, 6:4, 2:6, 6:4, 6:2.

U početnom setu Dušan je dobro krenuo, napravio je brejk u petom gemu, a potom stigao do 4:2.

Još jednom je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uspeo da oduzme servis Kinezu u devetom gemu za 6:3 i posle 33 minuta imao je set u džepu.

Vu je zaigrao bolje u drugom setu, uspeo je da dođe do brejka za 2:1 i tu prednost je održao do kraja seta kog je dobio sa 6:4.

Morao je Lajović da podigne nivo igre, što je i uradio u trećem setu.

Lako je stigao do 3:0 uz brejk, ali je Jibing Vu uspeo da se vrati na 3:2.

Napravio je Lajović odmah i ribrejk za 4:2, a potom dobio i naredna dva gema za 6:2 i vođstvo od 2-1 u setovima.

U četvrtom setu, nije bilo brejka sve do sedmog gema kada je Vu uspeo da slomi otpor Lajovića, a potom lako povede i sa 5:3.

Tu prednost je sačuvao i dobio set sa 6:4, pa su tako stigli do petog seta.

Vu je sjajno povukao u setu odluke, uz dva brejka stigao do velikih 4:0 i na kraju i 6:2.

Kinez će igrati sa Aleksom de Minorom koji je dobio Timofeja Skatova iz Kazahstana, 6:2, 3:6, 6:1, 7:5.

Sve detalje sa o vog meča mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.

Pogledaj vesti o: Facebook