Pegula posle preokreta eliminisala Svitolinu

Izvor: B92, 02.Sep.2023, 23:49

Amerikanka Džesika Pegula plasirala se u četvrto kolo na US Openu posle pobede nad Ukrajinkom Elinom Svitolinom 6:4, 4:6, 6:2.

Posle ove pobede Pegula je povećala svoj međusobni skor protiv Svitoline na 4:1.

Svitolina je bila bolja u prvom setu. Pegula je odigrala samo jedan loš gem u meču i to je iskoristila Svitolina da napravi brejk u prvom setu i na kraju ga dobije sa 6:4.

Dosta izjednačeni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drugi set gde sve do desetog gema, kada je Pegula iskoristila svoje šanse i došla do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu Pegula je opravdala ulogu favorita i sa dva brejka, došla do seta i pobede koja je vodi u četvrto kolo US Opena.

Tu će igrati protiv sunarodnice Medison Kiz.