Ðokoviću poklonili plac u etno selu Montenegro

Izvor: Prva.rs, 18.Jul.2014, 12:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ðokoviću poklonili plac u etno selu "Montenegro"

Svoju darežljivost braća tumače kao znak zahvalnosti Ðokoviću koji je kao teniser ne samo proslavio državu, jer je poreklom Crnogorac već i zato što je svadbom na Svetom Stefanu promovisao Crnu Goru bolje nego, kako kažu, Ministarstvo turizma u poslednjih deset godina.
Jedan od braće, Milonja, napomenuo je podgoričkom dnevniku da je plac udaljen oko 20 kilometara od Jasenova Polja, mesta odakle su poreklom Ðokovići.
"Pre pet godina, moj brat Radonja i ja smo poklanjali >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << besplatne placeve onima koji su želeli da naprave vikendicu na selu. Napravljeno je par kuća, ali zbog ekonomske krize to je malo zastalo, pa smo odlučili da poklanjamo placeve poznatim ličnostima koji vole i promovišu Crnu Goru”, objašnjava Milonja Blagojević.
Tako je, primera radi, prošle godine plac dobila mis Egipta Tara Emad, kojoj je majka Crnogorka i koja na svakom mestu promoviše Crnu Goru, smatrajući je svojom zemljom.
Vlasnici etno sela poznati su i po neobičnim manifestacijama, poput takmičenja u ležanju, ali i po proizvodnji jedinstvenih suvenira kao što su "bočica sa crnogorskim vazduhom" i "pivagra". Tu su i bašta Anđeline Džoli i Bred Pita, ludi kamen star oko hiljadu godina...
Izvor: tanjug
Novosti i iz sveta poznatih, kao i zanimljivosti i korisne savete iz svih oblasti života možete da pratite i preko našeg tvittera @PrvaSrpskaTV 
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na Prva.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Prva.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Prva.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.