Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Sep.2017, 16:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zlato za Borislavu Perić Ranković
Naša paraolimpijka u stonom tenisu Borislava Perić Ranković osvojila je zlatnu medalju na Prvenstvu Evrope u Laškom u kategotiji „T -5" i „T-4". Ona je u finalu bila bolja od Nemice Sandre Mikološek sa 3:1, po setovima 11:7,11:4,15:7 i 11:9.
Ona je u polufinalu bila bolja od Britanke Su Girloj sa 3:0, po setovima 11:7, 11:6 i 11:4.
U muškoj konkurenciji u klasi "T-5" naš reprezentativac u stonom tenisu Mitar Palikuća je na Prvenstvu Evrope za >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sportiste sa invalidetom osvojio bronzanu medalju pošto je u polufinalu izgubio od Turčina Alia Ostruka sa 3:1, po setovima 9:11, 6:11, 11:9 i 5:11.
"Svaki put kada se dođe do finala i jedna i druga strana želi da pobedi. Strpljenje i dobar tajming je presudan u finalu. Ovaj put je možda presudilo to što je Nemica imala toliko želju da osvoji to zlato koje joj je pre četiri godine izmaklo posle duela sa mnom, na isti način. Nadam se da ćemo igrati još dosta finala i da će se završiti u moju korist. Završilo se onako kako sam najmanje očekivala s obzirom na to da kada ste favorit jako teško odbraniti zlato", kazala je naša zlatna stonoteniserka.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





