Vavrinka: Pronašao sam put

Izvor: B92, 15.Feb.2015, 22:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vavrinka: Pronašao sam put

Osmi teniser sveta Stan Vavrinka kaže da je presrećan posle osvajanje titule na turniru iz Serije 500 u Roterdamu.

Vavrinka je u finalu sa 2-1 u setovima savladao Tomaša Berdiha.

“Bila je ovo neverovatna nedelja. Nije bilo lako, ali u svakom meču sam pronašao put do pobede. Bilo je odlično finale, Tomaš je igrao vrlo dobro i drago mi je što sam uspeo da preokrenem“, kazao je Vavrinka, koji je na putu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do titule dobio Hutu Galunga, Garsija-Lopesa, Žila Milera, Raonića i sada Berdiha.

“Ovo je moja prva titula iz Serije 500, a lično mi mnogo znači što sam uzeo trodej u dvorani“, dodao je Vavrinka posle devetog trofeja u karijeri.

Berdih je izgubio i drugo finale ove godine, posle poraza od Ferera u Dohi, i sada ima skor u finalima 10-16.

“Razočaran sam ishodom. Imao sam šanse na početku drugog seta i koštalo me je što ih nisam iskoristio. Ima i pozitivnih stvari jer me je prošli put lakše dobio, a sada je bila mala razlika“, kaže Čeh.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.