Vavrinka: Došao sam da opet slavim

Izvor: B92, 28.Jan.2015, 10:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vavrinka: Došao sam da opet slavim

Švajcarski teniser Stan Vavrinka rekao je da nije došao u Melburn da brani titulu osvojenu prošle godine, već da ponovo trijumfuje na Autralijan open.

Vavrinka se plasirao u polufinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je jutros u četvrtfinalu pobedio Japanca Keija Nišikorija sa 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 7:6.

"I dalje sam nervozan. Pre dva dana sam gubio taj-brejk sa 6:0 i dobio sam ga, sada sam vodio 6:1 i bilo je tesno. Bio sam defanzivan na kraju, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali sam srećan što sam pobedio", rekao je Švajcarac.

Vavrinka će u polufinalu igrati protiv pobednika duela najboljeg tenisera sveta Novaka Djokovića i Miloša Raonića iz Kanade.

"To je samo još jedan meč. Svakako će biti težak. Za sada igram dobro, srećan sam što sam opet u polufinalu... Nisam došao da branim titulu, vratio sam se da igram novi Gren slem. Moraš da počneš od početka, da ideš meč po meč. Za sada ide dobro. U polufinalu je sve moguće, ali ako želim da trijumfujem imam do kraja još dva teška meča", kazao je Vavrinka.

Nišikori je posle meča istakao da je imao težak dan.

"Borio sam se sa servisom, nisam mogao da uhvatim ritam u prvom i drugom setu. On je igrao zaista agresivan, odličan tenis. Bio sam spreman da idem dalje, ali on je danas bio bolji", rekao je Nišikori.

U drugom polufinalu u muškoj konkurenciji sastaće se Britanac Endi Mari i Tomaš Berdih iz Češke.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Vavrinka ne haje za rivale: Nisam došao da branim titulu, nego da je osvojim

Izvor: Blic, 28.Jan.2015

Švajcarski teniser Stan Vavrinka je posle pobede u četvrtfinalu Australijan opena nad Keiem Nišikorijem (6:3, 6:3, 7:6) rekao je da nije došao u Melburn da brani titulu osvojenu prošle godine, već da ponovi uspeh od prošle godine...Švajcarac je relativno lako dobio prva dva seta, dok je treći...

Nastavak na Blic...

Vavrinka: Novak? Težak meč, ali došao sam po novu titulu

Izvor: Vesti-online.com, 28.Jan.2015

Švajcarski teniser Stan Vavrinka rekao je da nije došao u Melburn da brani titulu osvojenu prošle godine, već da ponovo trijumfuje na Autralijan open...Vavrinka se ranije plasirao u polufinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je jutros u četvrtfinalu pobedio Japanca Keija Nišikorija sa 3:0,...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.