Ukinuta suspenzija Rišaru Gaskeu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jul.2009, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ukinuta suspenzija Rišaru Gaskeu

LONDON - Međunarodna teniska federacija (ITF) ukinula je danas suspenziju francuskom teniseru Rišaru Gaskeu, iako su njegovi doping testovi bili pozitivni na kokain.

Kazna ITF od dva meseca i 15 dana istekla je danas.

Gaske je testiran u martu, na turniru u Majamiju, kada su njegovi testovi bili pozitivni na kokain.

Nezavisni anti-doping sud kojeg je ITF ovlastio da donese konačnu odluku, prihvatio je žalbu francuskog tenisera, koji je rekao da je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << "nesmotreno uzeo kokain u noćnom klubu".

Taj sud je saopštio da bi suspenzija od 12 meseci bila "nepravedna i neproporcionalna".

Gaske, trenutno 32. teniser sveta, suspendovan je u maju i između ostalih turnira propustio je Rolan Garos i Vimbldon.

On je postao profesionalac 2002. godine, osvojio je pet titula u singlu i tokom karijere zaradio više od četiri miliona dolara na turnirima.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.