USPEH ZA ŽENSKI TENIS: U Taškentu će Srbija imati DVE predstavnice

Izvor: SrbijaDanas.com, 23.Sep.2018, 13:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prebrodile su kvalifikacije.

Dve srpske teniserke uspešno su prebrodile kvalifikacije i igraće u glavnom žrebu turnira u Taškentu.

NEVIĐENA SITUACIJA: Novak je protiv Andersona imao posebnog trenera (VIDEO)

NOVAK POSLE ANDERSONA: Uživao sam iako sam izgubio (FOTO)

— Tennis Predictions (@winfo_tenis) September 22, 2018

Dejana Radanović je opravdala ulogu favorita protiv Aleksandre Panove i savladala je rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 7:5. Meč je trajao više od dva sata, a Ruskinja koja je na WTA listi čak 317 mesta slabije plasirana od Radanovićeve, pružila je veliki otpor.

Panova je u oba seta napravila po jedan brejk, u prvom je imala i set loptu, a pored toga nije iskoristila još pet brejk lopti.

Ivana Jorović je bila bolja od Bibijane Šofs, takođe 2:0, po setovima 7:6 (7:1), 6:3. Holanđanka je u prvom setu imala brejk prednosti, ali je u taj-brejku od rezultata 1:1 izgubila šest poena u nizu.

U drugom setu je još tri puta izgubila servis pa se Jorovićeva nakon jednog časa i 51 minuta plasirala u glavni žreb.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.
Pogledaj vesti o: Tenis